Home » Во фокусот » Во среда ќе се оддржи првиот Snapchat Meetup во Македонија!

Во среда ќе се оддржи првиот Snapchat Meetup во Македонија!

snapcat meetup makedonija

Оваа среда (25 мај) со почеток од 20 часот во кафе-бар Винил, ќе се оддржи првиот Snapchat Meetup во Македонија.

Организатори на настанот се Митко Цабевски, Ева Пиперевска и Јован Димитров кои со присутните ќе споделат што е финтата!? со целиот тој buzz околу Snapchat, апликацијата која за брзо време стана хит за четување меѓу младите и која дневно има повеќе од 10 милијарди прегледи.

Планираме интересен муабет како да го искористите Снепчет за забава, лична промоција, но и како компании, брендови и стартапи може да го искористат за маркетинг.“ – велат организаторите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365