Home » Во фокусот » Аделина – трипати повеќе

Аделина – трипати повеќе

Најновото заштитно лице на телекомуникацискиот оператор ONE, музичката ѕвезда Аделина Тахири, се појави во најновата видео реклама за при-пејд подбрендот “Џабест“ ….и тоа не еднаш…туку трипати….три Аделини за еден дечко :)

Ова е прва реклама за ONE во која се појавува Аделина која на 14-ти минатиот месец потпиша договор со компанијата со што стана нивно ново заштитно лице. Аделина исто така беше дел и од мега-популарното шоу “Танц со звездите“.

Еве ја нејзината прва реклама за ONE:

Инаку ова не е воопшто првата реклама која во својата кариера Аделина ја има снимено. Таа исто така во минатите години имаше свои забележителни улоги во реклами снимени во соседна Република Албанија, а една од најпознатите е токму онаа за енергетскиот пијалок Golden Eagle која исто така можете да ја видите во продолжение:

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365