Home » Author Archives: Boris

Author Archives: Boris

Дан Тимотин е новиот генерален директор на Пивара Скопје

Од 1. март 2019 нов генерален директор на Пивара Скопје е Дан Тимотин. Тој на оваа функција доаѓа по Владимир Косијер, кој заминува на нова раководна позиција во системот на  Coca-Cola HBC, како менаџер за продажба за Русија. Новиот генерален директор на Пивара Скопје, Дан Тимотин е искусен менаџер кој ... Read More »

Жените во центарот на вниманието во рекламите за време на доделувањето на Оскарите

Nike, IBM, Ford, па дури и AB InBev оваа година се претставија со реклами во кои жените ја имаат главната улога Ѕвездата во рекламните блокови за време на овогодинешниот Оскар, несомнено беше кампањата “Dream Crazier” од Најк, со Серена Вилијамс во улога на наратор во рекламата, во која се прикажани ... Read More »

„Алкалоид“ со раст на консолидираниот извоз од 10%, раст на консолидираната нето добивка од 7%, инвестиции во износ од 1,1 милијарди денари и 212 нови вработувања во периодот јануари – декември 2018-та

  „Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – декември 2018 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот консолидиран Биланс на успех. Според единечниот Биланс на успех, во периодот јануари – декември, продажбите достигнуваат 7.506.114.294 денари, што е за 8% повеќе во споредба со истиот период од минатата ... Read More »

Оглас за Маркетинг координатор

MyWorld Macedonia објавува оглас за вработување на Маркетинг координатор. Огласот е активен до 11.01.2019 година и оригинално е објавен на Кариера.мк Tвои одговорности: Развивање и управување на маркетинг стратегиите на Cashback World Македонија Менаџирање на угледот на брендот и одржување на комуникација на социјалните медиуми Управување на кампањи за време ... Read More »

ЕВН донираше за верниците на МПЦ и ИВЗ

Пакети со храна ЕВН донираше  за верниците на Македонската православна Црква и Исламската Верска Заедница. Во Медресата во скопското село Кондово беа поделени дел од донациите кои за верниците се можност нивната новогодишна трпеза да биде збогатена во време кога се споделува љубов, добрина и разбирање. Пакети со храна ќе ... Read More »

MediaVoice: Верица Јорданова (Иновативност)

 М365: Каква година беше 2018 за вашиот медиум? Што е она по што ќе ја паметите? Одлична година за Иновативност! Активностите кои во текот на годината ги имавме на полето на стартап и претприемничката сцена, ја потврдија и зајакнаа нашата позиција на специјализиран медиум со јасна и недвосмислена визија: промоција ... Read More »

MediaVoice: Стојче Ѓорѓиев (Факултети.мк)

M365: Каква година беше 2018 за Вашиот медиум? По што ќе ја паметите? 2018 можеме слободно да ја наречеме година на инвестиција. Уште од почетокот на годината стартувавме со работа на големиот детски проект „Светот на Биби“. Некаде на средина на годината ни стана јасно зошто во Македонија нема цртани ... Read More »

CreativeVoice: Тоше Арсов (New Moment)

M365: Што е она што ќе Ви остане во сеќавање од 2018 година а е поврзано со работата на Вашата агенција? ТВ рекламите за NLB Банка (Потрошувачки и Станбен кредит), бидејќи си игравме со дел од техниката во новиот театар, како и настанот за East Gate / 20 Години Нептун, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365