battlestar-galactica-mk-630x90
Home » Медиуми

Медиуми

4 трендови кои ќе ги редефинираат медиумите во 2017 година

Од видеата во живо до интерактивните кампањи на отворено, магазинот Marketing Week  ги предвидува четирите трендови кои  ќе го променат медиумскиот спектар во текот на оваа година. 1. Емитување во живо Брендовите ќе пристапат кон  емитување на видео во живо. Досега тоа се применуваше како експеримент или маркетиншки трик, но во иднина ... Read More »

„Еуроспорт“ и „Дискавери“ ги добија сите ТВ права за емитување во Европа на Олимписките Игри

Интернационалниот Олимписки Комитет (ИОК) објави дека сите телевизиски и мултиплатфорни права за емитување во Европа за следните четири манифестации на Олимписките Игри во периодот од 2018-2024 се доделени на Дискавери Комуникејшнс, матичната компанија на Еуроспорт. Со оваа објава започнува долгорочното партнерство меѓу најголемиот спортски настан, Олимписките Игри и водечката медиумска ... Read More »

Денеска премиера на телевизискиот проект Фактор 24

Денеска со почеток од 23:00 часот стартува телевизискиот проект на порталот Фактор, насловен како ФАКТОР24 – реализиран во соработка со телевизијата “24 Вести“ „ФАКТОР 24“ е замислен како уникатен ТВ формат кој ќе обработува општествено економски теми од Македонија и регионот, каде на едноставен, јасен и приeмчив начин ќе ги отвари ... Read More »

Политичко шоу „24 Отворено“: Во сржта на животот!

Во сржта на македонското живеење, ТВ магазинот Отворено 24, секој четврток на публиката ќе  и понуди содржини кои ќе бидат обработени сосема поинаку од она што досега го имаше на телевизиските екрани. Вечерва со почеток од 20 часот и 45 минути стартува ТВ магазинот Отворено 24, новото информативно ток шоу изведено по ... Read More »

Документарниот филм „Шпион“ на Ал Џезеира Балкан во Недела од 17 часот

По филмовите „Шест часа до небото – Тоше Проевски“ и „Кобна кота“,  Ал Џезеира Балкан го претставува новиот македонски документарен филм – „Шпион“, кој го реализира продуцентската куќа Револушн од Скопје и режисерот Дејан Милошевски. Се работи за истражувачка документарна приказна која зборува за уцените, трговијата со државни тајни и ... Read More »

Витаминка ја помогна реализацијата на серијата „Преспав“

Витеа чај наместо ракија за Миле, Атлантис чоколадна бонбона за вишиот инспектор, чаша со Цевитана за освежување во ресторанот на хотелот, ова се сцени од новата македонска ситком серија „Преспав“. Како што вратите од пансионот „Преспав“ се отвораат, така се влегува во една метафорична приказна, лоцирана на брегот на Преспанското ... Read More »

Ал Џезеира слави 20 години работа

Ал Џезеира, телевизиската мрежа со седиште во Катар, која засекогаш ги промени медиумите на Блискиот Исток, одбележува 20 годишнина. На први ноември 1996 година, Ал Џезеира, сателитскиот канал на арапски јазик, го лансира од Доха првиот сигнал. Од тогаш се прошири на неколку медиски платформи, вклучувајќи и интернет и ТВ ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365