battlestar-galactica-mk-630x90
Home » Настани

Настани

Во Музеј на современа уметност вечерва се отвара изложбата “Ничија земја”

Вечерва со почеток од 19 часот во Музејот на современа уметност во Скопје се отвора изложбата “Ничија земја”.  Односот помеѓу „јавното“ и „приватното“, меѓу „катафатичкиот“ и „апофатичкиот“ простор е утробата на „Ничија Земја“. Неговиот примарен фокус е структуралната перихореза, корелацијата и контрапунктирањето на искривените но алузивни „иконични“ урбани монументи и ... Read More »

Што откри за маркетерите овогодинешното издание на конференција ‘’Consumer Electronics Show’’ (CES) ?

Овогодинешната технолошко-футуристичка конференција Consumer Electronics Show одржана во Las Vegas  минатата недела можеме да истакнеме дека генерално е доживеана…. како една од најчудните конференции до сега. Оваа година CES понуди бројни технолошки иновации помеѓу кои се пронајдоа бројни невообичаени иновациски решенија. Од ‘’паметна долна облека’’, ‘’паметни фармерки’’, напредни четки за коса, ... Read More »

Настан: Форум #IZAZOV2017 на 1 и 2 март во Белград

(РЕГИОН) – Третиот регионален форум на комуникациски лидери – IZAZOV 2017 ќе се одржи на 1 и 2 март во хотелот Crowne Plaza во Белград. Станува збор за интерактивен бизнис настан, прв од овај вид во регионот наменет исклучиво за професионалци од областа на маркетинг, односи со јавноста и дигитални ... Read More »

Webit Festival 2017: Tрojца нови врвни говорници на Самитот за Маркетинг и Иновација

Самитот за Маркетинг и Иновација во склоп на Webit Festival повторно ги собира на едно место најдобрите извршни директори, информациски и технички директори од светот на маркетингот, медиумите, издавачите и дигиталните и маркетинг агенциите. На 25-26 април 2017, Webit Festival во Софија, Бугарија е местото каде што треба да бидете ... Read More »

Избрани најуспешните жени-претприемачи за источен и југоисточен регион за 2016!

Во организација на маркетинг агенцијата “Маркетинг Микс“, минатиот петок во Штип, се одржа манифестацијата “Избор за најуспешна жена претприемач од источен и југоисточен регион“. Др. Ксенија Јанкова, сопственик на приватната здравствена установа „Дента Лукс“ од Радовиш e прогласена за најуспешна жена претприемач за источен и југоисточен регион за 2016 година. ... Read More »

Се одржа манифестацијата “Сајт на годината“, Crnobelo.com најдобар за 2016-та

Во присуство на околу двесте гости, во најголем дел уредници, сопственици, дизајнери и  автори на содржините на голем број македонски веб-сајтови, во Македонската опера и балет во саботата традиционално по седми патбеа доделени наградите “Сајт на годината за 2016 година“. Манифестацијата е во организација на дигиталната маркетинг агенција Медиа Солутионс ... Read More »

Кампања на МИ-ДА Гранд Моторс: Време е најстарата убавица Fiesta да добие ново руво!

Вчера, во салонот на Ми-Да Гранд Моторс Македонија, беше презентирано најстарото возило Ford Fiesta во Македонија во сопственост на скопјанецот Бојан Тодороски. Изборот на најстарото возило од овој модел, според Дритон Заири, директор на компанијата Ми-Да Гранд Моторс, е дел од необичната кампања „Потрага по најстарата Фиеста во Македонија“. „При ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365