12-premijera-banner-630x90-MK mkd
Home » Интервјуа

Интервјуа

Интервју со Bruno Luglio: “Идеите сами доаѓаат – од никаде и потполно ненајавени!”

bruno-luglio

Соговорник: Bruno Luglio, Senior Creative Art Director, R/GA NY (USA). Bruno Luglio е овогодинешниот главен говорник и ѕвезда на Фестивалот за интегрирани комуникации KAKTUS 2016, кој ќе се одржи на 27 и 28 октомври во хотелот Crowne Plaza во Белград. Повеќе информации можете да пронајдете на сајтот  www.kaktus.rs. Имате работено во агенции во ... Read More »

Интервју со Ивица Додиќ, менаџер на Biana Shoes

Ивица Додиќ

Biana Shoes е еден од најпознатите домашни брендови за производство на чевли. Долгогодишната традиција на квалитет на овој семеен бизнис овозможи да стаса до позиција на препознатлив бренд со голема продажна мрежа низ цела Македонија. Поразговаравме со менаџерот на Biana Shoes, Ивица Додиќ за неговото искуство во градењето на брендот, ... Read More »

Љубовта кон децата, главна инспирација на Јасмина за создавање на Центарот за Ран Детски развој – “Бонбончиња“

jasmina-antic-cover

Јасмина Антиќ Атанасовски е личност која ужива во мајчинството и е среќна мајка на две деца. Таа од секогаш обожавала и знаела како да ги забавува децата, а паралелно на тоа и да ги подучува. Веруваме, тоа била и инспирација за создавање на Центарот за ран детски развој – “Бонбончиња“ ... Read More »

Колку е лесно да се направи маркетинг стратегија кога конкуренцијата на пазарот е голема..? Открива Елизабета Шаклеска Илкоски – Генерален менаџер на MC Robin

elizabeta saklevska

Интервју со Елизабета Шаклевска, генерален менаџер на MC Robin и член на Клубот на менаџери-претприемачи  при Стопанска комора на РМ. 1.Која е Елизабета Шаклеска Илкоски ? Генерален менаџер на MC Robin и член на Клубот на менаџери-претприемачи  при Стопанска комора на РМ. Магистар на политички науки – надворешна политика. Важно ... Read More »

Ако сакате успех, брендовите не смеат само да купуваат идеи!

Ivan-Pols

Соговорник: Иван Полс, Креативен директор на Adam&EveDDB London (UK)   Вие сте мултидисциплинарен креативец. Работевте како графички дизајнер, креативен директор, но и како ИТ стручњак. Можете ли да ни кажете како успеавте сето тоа да го постигнете? Каде ја наоѓате мотивацијата и инспирацијата? Одсекогаш сум бил сонувач, а со тоа ... Read More »

Кој стои зад успешната приказна на македонските брендови: Dobra Voda, Ladna juicy, Ladna?

Irena-Kosturska-cover

На наше големо задоволство, деновиве имавме можност да разговараме со Ирена Костурска – Бренд Менаџерот на Магрони ДОО, Друштвото за трговија и услуги. Ја поканивме на кратко интервју бидејќи и ние сме едни од верните обожаватели на функционалните води од брендот Dobra Voda, негазираните сокови Ladna Juicy и ледениот чај Ladna ... Read More »

Интервју со Тодор Стојчевски, пет години Чептер 4 Македонија “Се движиме на успешниот пат во односите со јавноста“

Todor Stojcevski - Marketing365

Денешен гостин на Маркетинг365 е господинот Тодор Стојчевски, директор на агенцијата за односи со јавноста Чептер 4 Македонија. Поводот е роденденски, 5 години работа на македонскиот пазар за агенцијата која е дел од еден од најголемите комуникациски системи во Централна Европа.  M365: Во односите со јавноста сте повеќе од половина деценија. ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365