battlestar-galactica-mk-630x90
Home » Настани

Настани

Гласајте за најдобрите македонски веб сајтови за 2016 година

glasajte-za-najdobar-veb-sajt-za-2016-godina

Традиционално и оваа година, агенцијата Media Solutions и системот за онлајн реклами Keep an eye го организираат годишното прогласување на најдобрите македонски веб сајтови во повеќе категории. Целта на манифестацијата “САЈТ НА ГОДИНАТА“ која се оддржува по седми пат е да придонесе кон развојот на веб сајтовите во Македонија и ... Read More »

Изложбите од Скопје постер фестивалот тргнуваат на пат низ светот

spf-1

Денеска завршува 9. Скопје постер фестивал, кој во изминативе 15 дена, се одржа во Музеј на град Скопје. Во рамки на фестивалот, покрај изложените дизајнерски дела во рамки на 4-те изложби, се одржаа и презентации и работилници на светски реномираните предавачи на теми „Македонија како туристичка дестинација“, „Дизајнирај влијателен социјален ... Read More »

Изберете ја најуспешната жена претприемач за источен и југоистоен регион

najuspesna-zena-pretpriemac

Манифестацијата „Избор за најуспешна жена претприемач од источен и југоисточен регион“ која годинава за првпат се органзиира од страна на Маркетинг агенцијата „Маркетинг микс“ веќе доживува голема популарност на социјалните мрежи.  Изборот на најуспешни жени претприемачи ќе го направи публиката преку гласање кое се реализира на фан страницата „Жените во ... Read More »

Мајкрософт Македонија направи “Reloaded“ на свежината и енергијата во IT и бизнис светот

reloaded-3

Новата, освежена и надополнета Microsoft Визија конференција, во организација Мајкрософт Македонија  и на агенцијата Меккен Скопје се одржа минатиот месец во хотел Мериот. Новото име, Microsoft Визија: Reloaded кажува се: освежување во однос на содржината, гостите, надополнета со енергијата и ентузијазмот кои беа вложени во организација на овој најголем настан кој ... Read More »

Познати добитниците на Eurobest : DDB Worldwide мрежа а INGO агенција на годината

eurobest-festival

Еurobest фестивалот на креативноста заврши овој петок со церемонија на која се прослави доделувањето на Eurobest наградите за 2016 година. 116 членови од цела Европа го сочинуваа жирито кое имаше за цел да избере помеѓу најдобрите на настанот кој се одржуваше три дена,  каде во текот на вечерните часови од последниот ... Read More »

Злато за УМ Белград и Фанта на SEMPL фестивалот

yasserstain-copy

Медиумската агенција УМ Белград и Coca-Cola компанијата освоија злато на 18 – тиот SEMPL Фестивал на медиумски трендови кој се одржа во Порторож. Интернационалното жири им додели Златна награда за кампањата на Фанта во категорија Најдобра кампања на социјалните мрежи. ‘‘Исклучително сме горди на освоената награда и што стручното жири ја ... Read More »

Венко Андоновски : Само човек кој сфаќа колку е мал – може да направи големи дела!

20-bk-_-1

Во преполниот кафе-бар “Мартини“ во Скопје изминатиот четврток се оддржа јубилејното 20-то по ред издание на најпопуларниот бизнис-нетворкинг настан во државава Бизнис Кафе Македонија. Присутните имаа шанса да се запознаат и да слушнат искуства од тројца исклучително ценети професионалци: Венко Андоновски, Емилија Филдишевска и Николче Мицевски, мајстори на својот занает, кои споделија ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365