Home » Extra 5 (page 30)

Extra 5

Во Хрватска е направен голем тест на пелени и откриено е кои најдобро впиваат

Хрватскиот портал 24 sata.hr објави вест за тестирање на пелени кои се наоѓаат на нивниот пазар, па Ви ги претставуваме резултатите од истражувањето. На хрватскиот пазар се продаваат десетина видови пелени за еднократна употреба по цена од 30 до 100 куни по пакување (од 249 до 830 ден.), зависно од ... Read More »

ГастроМак најави голем интернационален кулинарски настан

“Оваа година манифестацијата ќе ја кренеме на уште повисоко рамниште и ќе прерасне во годишна натпреварувачка ревија на шефови на кујни од светски размери во Македонија, при што ќе имаме чест да бидеме домаќини на неколку великани во светската гастрономија“, изјави Адријана Алачки, Претседателката на ГастроМак Асоцијацијата на готвачи и ... Read More »

Реномираниот моден бренд D’s Damat им посака успех на младите фудбалери

Елегантни, млади и полетни, облечени во одело од најновата колекција на реномираниот моден бренд D’s Damat, младите фудбалски репрезентативци на Македонија заминаа за Полска. На средба со нив г. Атила менаџер на D’s Damat  за Македонија им посака многу успех, успешни подготовки следниве денови и секако добри резултати на радост ... Read More »

Кампањата “Патот до здрави заби“ финишира со голема детска претстава на отворено!

Со почеток од 12 часот, оваа сабота во Градски парк (кај “Школка“) во Скопје, ќе се изведе детската претстава на отворено “Роденденска приказна“ на која се поканети сите дечиња и родители кои се расположени за дружење, забава и учење за здравите навики. Со оваа претстава се комплетира кампањата “Патот до ... Read More »

Maкедонското здружение за заштита при работа- номинирано за награда на Интернационалниот медиа фестивал за превенција 2017

International Media Festival for Prevention – XXI World Congress on Safety & Health At work 2017, понуди интересен предизвик за сите професионалци, инжинери, факултети, студенти, организации од целиот свет кои работат ( студираат) и делуваат во областа на безбедноста и здравјето при работа. Македонското здружние за заштита при работа (CIS/Koлаборативен ... Read More »

Жито Маркети е нов Трговски Партнер на Lyoness во Македонија

Успешниот македонски ланец Жито Маркети стана нов Cashback Card партнер на интернационалната Куповна Заедница Lyoness. Оваа соработка значи дека Членовите на Lyoness може да ги уживаат атрактивните бенефити од купувањето во сите Жито Маркети во Македонија   Cash back картичката, од крајот на овој месец, може да се користи на ... Read More »

Како Ogilvy стана дел од светските наслови со помош на еден носорог и Tinder?

Во почетокот на овој месец, приказната дека белиот носорог бара животен партнер на Tinder стана вирална вест во светски рамки. Приказната всушност беше дел од кампањата за Ol Pejeta Conservancy, креирана од страна на Ogilvy Africa, во соработка со  Ogilvy North America. Идеата беше да се користи Tinder за да ... Read More »

Отворен ден на Институтот Данте Алигери

Институтот Данте Алигиери во Скопје и Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, организираат Отворен ден кој ќе се одржи на 29 Мај во понеделник од 11-13 часот во Канцеларијата на Секретаријатот за европски прашања, Плоштад Македонија (спроти Тренд) . На настанот ќе имате можност да се запознаете со ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365