Home » Интервјуа (page 10)

Интервјуа

Интервју со Алекс Хабданк директор за pay-TV пазарите во развој во Modern Times Group.

NEM 2015  е најголемиот медиумски настан во нашиот регион, а оваа година ќе се одржи во Дубровник од 9 до 11 јуни, во хотелот Дубровник Палас. Еден од истакнатите говорници на овогодинешниот NEM е и Aleks Hadbank, директор за pay-TV пазарите во развој во Modern Times Group. Господинот Habdank ќе ... Read More »

Интервју со Николаос Димитриадис “Невро-маркетинг: иднината е тука!”

Николаос (Никос) Димитриадис е еден од најпознатите експерти на полето на невромаркетинг. Ко-сопственик е на агенцијата DNA Communications од Белград, Србија и еден од ретките регионални сертифицирани невромаркетери. Повеќе за неговата работа и состојбата со развојот на невромаркетингот во интервјуто кое за Маркетинг365 го правеше колегата Мирослав Мечкароски. М365: Кој е ... Read More »

Интервју со Срѓан Шапер, основач на I&F McCann Grupa “Идолите се меѓу нас“

Во интервју за словенечкиот Marketing magazin, Г-дин Срѓан Шапер, основач на I&F McCann Grupa, зборува за својата музичка и уметничка кариера, влезот во светот на адвертајзингот, развојот на бизнисот и преговорите за интеграција со агенцијата McCann Zagreb, луѓето со кои работи, како и за Белград – како нов “hub” за ... Read More »

Интервју со Доналд Стил, ПР специјалист: Креативноста во ПР-от – клучна вештина

Денеска на Маркетинг365 во делот Интервјуа ни гостува светски познатиот ПР експерт, г-динот Доналд Стил, специјалист за менаџирање на ПР кризи со долгогодишно работно искуство за некои од најголемите светски брендови. Повеќе за него и за неговата работа во разговорот кој деновиве го водеше Мирослав Мечкароски.  Маркетинг365: Кој е Доналд Стил? Кажете ... Read More »

Накратко со Катарина Прибичевиќ, директорката за стратешко планирање во McCann Белград

Катарина Прибичевиќ, директорката за стратешко планирање во агенцијата McCann Белград беше еден од говорниците на минатонеделниот маркетинг спектакал – Marketing Kingdom кој во организација на македонската агенција The P World, се оддржа во Белград. Катарина беше дел од панелот “Поврзувањето како обврска на брендвите: стари вести или потенцијал за иднина?“ па ... Read More »

Интервју со Дарко Лазаревски – извршен директор на Кајгана Медиа

Кајгана Медиа е една од најбрзорастечките дигитални агенции во Македонија која во изминатиов период ја доби довербата на повеќе домашни и странски клиенти. Пред десетина дена имавме прилика да пишуваме за нивната нова соработка со водечкиот домашен автомобилски бренд “Порше Македонија“, што го искористивме и како повод пошироко да поразговараме со ... Read More »

Разговор со Коста Петров во пресрет на Marketing Kingdom во Белград

Еден од најголемите светски маркетинг настани, Marketing Kingdom, по двегодишна пауза, се враќа во Белград. Дводневниот маркетиншки спектакал вклучува презентации од некои од најголемите светски маркетинг експерти кои доаѓаат од супербрендовите како You Tube, Microsoft, Coca-Cola, Henkel, Philips, Huffington Post и BBC. Во пресрет на настанот кој ќе се оддржи ... Read More »

Интервју со Драшко Рогановиќ – извршен директор во MPG Solutions

Денеска на М365 имаме задоволство да го интервјуираме Г-дин Драшко Рогановиќ, извршен директор во една од најголемите BTL агенциски мрежи во регионот – MPG Solutions, долгогодишен прв човек во MPG Белград и од почетокот на годинава, нов раководител на тимот на MPG Скопје. Македонската маркетинг јавност добро го познава и по неговата долгогодишна кариера како прв ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365