Home » Интервјуа (page 13)

Интервјуа

Накратко со Катарина Прибичевиќ, директорката за стратешко планирање во McCann Белград

Катарина Прибичевиќ, директорката за стратешко планирање во агенцијата McCann Белград беше еден од говорниците на минатонеделниот маркетинг спектакал – Marketing Kingdom кој во организација на македонската агенција The P World, се оддржа во Белград. Катарина беше дел од панелот “Поврзувањето како обврска на брендвите: стари вести или потенцијал за иднина?“ па ... Read More »

Интервју со Дарко Лазаревски – извршен директор на Кајгана Медиа

Кајгана Медиа е една од најбрзорастечките дигитални агенции во Македонија која во изминатиов период ја доби довербата на повеќе домашни и странски клиенти. Пред десетина дена имавме прилика да пишуваме за нивната нова соработка со водечкиот домашен автомобилски бренд “Порше Македонија“, што го искористивме и како повод пошироко да поразговараме со ... Read More »

Разговор со Коста Петров во пресрет на Marketing Kingdom во Белград

Еден од најголемите светски маркетинг настани, Marketing Kingdom, по двегодишна пауза, се враќа во Белград. Дводневниот маркетиншки спектакал вклучува презентации од некои од најголемите светски маркетинг експерти кои доаѓаат од супербрендовите како You Tube, Microsoft, Coca-Cola, Henkel, Philips, Huffington Post и BBC. Во пресрет на настанот кој ќе се оддржи ... Read More »

Интервју со Драшко Рогановиќ – извршен директор во MPG Solutions

Денеска на М365 имаме задоволство да го интервјуираме Г-дин Драшко Рогановиќ, извршен директор во една од најголемите BTL агенциски мрежи во регионот – MPG Solutions, долгогодишен прв човек во MPG Белград и од почетокот на годинава, нов раководител на тимот на MPG Скопје. Македонската маркетинг јавност добро го познава и по неговата долгогодишна кариера како прв ... Read More »

Интервју со Дамир Југо, декан на Edward Bernays, Високата школа за комуникациски менаџмент во Хрватска

Дамир Југо е еден од предавачите на регионалната ПР конференција PRilika 2014 за која повеќепати имавме прилика да пишуваме изминатиов период, настан кој со нетрпение го очекува целокупната регионална ПР јавност, а и многу ПР професионалци од Македонија кои веќе си го резервираа своето место во Театарот Звездара во Белград. Дамир Југо ... Read More »

Интервју со Борис Белак, креативен директор во Студио Nexus и автор на првата балканска книга за copywriting

Како се пишуваат рекламите? Што претставува пишувањето реклами, односно copywriting? Како тој функционира, и зошто функционира така како што функционира? Одговорите на овие и други бројни прашања, во својата книга “Ma tko samo smišlja te reklame?!” ги даде нашиот денешен гостин, Г-дин Борис Белак во книгата за која Nikola Žinić (Bruketa&Žinić OM) во една ... Read More »

Интервју со Тамара Бекчиќ – координатор на Програмскиот одбор на конференцијата ПРилика 2014

Наредниот ноември во Белград се оддржува PRilika 2014 –  ПР конференција во организација на Друштвото за односи со јавност на Србија (ДСОЈ) на која се очекува да присуствуваат голем број на ПР професионалци од Србија и регионот кои ќе имаат прилика да слушнат предавања од некои од најистакнатите ПР експерти во ... Read More »

Интервју со Петар Ацев – автор на емисијата “Кралеви на успехот“

Почитувани читатели, денеска на Маркетинг365  имаме задоволство да разговараме со Г-дин Петар Ацев, човекот кој во македонскиот ТВ етер, преку неговата авторска ТВ емисија “Кралеви на успехот“, ги донесе некои од најпознатите маркетинг имиња на денешницата. Повеќе за самата идеја околу емисијата, соработката со ТВ станиците и “вечната борба“ за ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365