Home » Интервјуа (page 2)

Интервјуа

Ајдини: Читателите и медиумите можат најдобро да ја оценат работата на МИА

Заменик-директорот на МИА, Халит Ајдини во интервју за МИА по повод 20-годишнината од основањето на Агенцијата изјави дека читателите, новинарите и медиумите кои ги користат вестите на МИА можат најдобро да ја оценат нејзината работа од основањето до денес. Според него, МИА има добра иднина само доколку продолжи да ги ... Read More »

Интервју со Борислав Миљановиќ: “Заборавете на рекламите. Content е иднината!“

Борислав Миљановиќ е основач и директор на најдобрата ПР Агенција во Србија за 2017 година, Represent Communications. Д-р по комуникациски науки, долгогодишен уредник и новинар во српските медиуми, почнувајќи од БК Телевизија до Блиц, Бора е човек кој успешно веќе 15 години ги антиципира промените во медиумскиот и маркетинг простор, ... Read More »

#кактус2018: Фестивалите се огледала и забрзани курсеви за растот!

По повод конкурсот за четвртото по ред доделување на националната награда – Кактус 2018, го пренесуваме разговорот со претседателката на жирито за Србија – Јана Савиќ Растовац, креативна директорка на агенцијата Меккен Белград, првично објавено на порталот Marketing Mreza. Како го оценувате маркетинг пазарот во Србија и колку е тоа ... Read More »

Интервју со Никола Жиниќ, претседател на регионалниот дел од жирито на Фестивалот за интегрирани комуникации -КАКТУС 2018

По повод објавувањето на конкурсот за четвртото последователно национално доделување на годишните награди во Србија – КАКТУС 2018 година, разговаравме со претседателот на регионалниот дел на жирито, Никола Жиниќ, ко-претседател и главен креативен директор на агенцијата Брукета&Жиниќ&Греј, Хрватска 1.Како би го оцениле пазарот на интегрирани комуникации во регионот и кој ... Read More »

Владимир Вулиќ: “Луѓето најдобро се инспирираат со пример. Затоа доаѓањето на Мартин Линдстром во Србија е полн погодок!“

Еден од најдобрите бренд експерти во светот, Мартин Линдстром, ќе биде единствениот говорник на осумчасовниот ARK Branding Symposium на 12 мај во Белград. Овој импозантен настан е организиран од BEA (Branding Experts Association)  под слоганот “Знаење што можете да го искористите“. Еден од гостите на настанот и ARK Амбасадор е ... Read More »

Ексклузивно интервју со Мартин Линдстром за Marketing365

По повеќе од 10 години, на 12 мај 2018 година, Мартин Линдстром, кој е прогласен за најдобар експерт за брендови во светот, ќе ја претстави својата нова книга во Белград. Последниот пат го претстави својот бестселер на Њујорк Тајмс “Brand Sense” во рамките на манифестацијата “Brand Fair 3“, а овој ... Read More »

Како Македонија стигна до вселената!

Неодамна го погледнавме видеото за лансирањето на Стоби Флипс во вселената, чие што лансирање на околу 36 000 метри и целиот пат до орбитата на Земјината топка, предизвика огромен интерес во јавноста и побуди многу прашања за неговата реализација. Како изгледаше лансирањето на Стоби Флипс  дознаваме од разговорот со креативнот ... Read More »

Интервју со Стефан Ристевски – млад македонски научник и иноватор

Денеска разговараме со Г-дин Стефан Ристeвски, млад македонски научник и инвоатор чиј патент MechaCell, уникатен систем за локомоција, се патентираше во САД и Турција. М365: Кој е Стефан Ристевски, кажете ни нешто за Вас? Стефан: Роден сум во Прилеп 1989, каде и завршив основно образование, потоа своето образование го продолжив во Yahya ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365