Home » Креативен импулс (page 5)

Креативен импулс

Кока Кола претстави автомат кој им овозможува на купувачите да мешаат вкусови со помош на апликација

Компанијата Кока Кола претстави нов автомат за пијалок под назив Coca-Cola Freestyle 9100, кој овозможува поврзување со смартфонот на купувачите, односно со апликацијата Freestyle Кока-Кола веќе има уреди со екрани на допир кои нудат 200 различни опции за пијалаци. Речиси 50.000 кока-кола Фристајл апарати обезбедуваат 14 милиони пијалоци дневно во ... Read More »

Едно од најоригиналните спонзорства: видливо е само доколку се испотите

The Sweat Sponsorship сака своите бренд амбасадори да се потрудат малку повеќе од вообичаеното Спортските спонзорства се едни од оние области кои имаат потенцијал навистина да ги инспирираат брендовите, но поради својата ширина, тука можат да се најдат промашувања исто колку и погодоци. Овој пат, наидовме на дефинитивен погодок, брендот ... Read More »

Apple направи три хип-хоп спотови, снимени целосно на iPhone X уреди

Оваа атрактивна кампања од Франција продолжува на тековната платформа “Shot on iPhone ” и им оддава почит на три градови – Марсеј, Лион и Париз Apple го претстави во Франција продолжението на својата кампања “Shot on iPhone” со три хип-хоп филмови снимени во целост на iPhone X уреди. Спотовите се ... Read More »

Компанијата “Убер“ и еден голман испратија важна порака со само едно кратко користење на мобилен телефон за време на натпревар

Компанијата “Убер“ го искористи бесот на фудбалските фанови заради голманот кој го користел мобилниот телефон на натпревар, со цел да предупреди на опасноста од користење на овие уреди во текот на возењето “Убер“ Бразил и еден голман, чие внимание во текот на еден натпревар беше одвлечено од неговиот телефон, со ... Read More »

Несекојдневни и впечатливи – бронзени девојки во третата фаза од кампањата „Младост без лудост“

Доловувајќи го нескротливиот дух и изобилството енергија што ги поседува секој млад човек, на креативен и несекојдневен начин, со изглед што веднаш паѓа во очи и не останува незапаметен, вчеравечер, во ноќните клубови во Скопје, четири млади девојки, ја најавија третата фаза од сѐ популарната кампања на Републичкиот совет за ... Read More »

Кампања за промоција на новиот модел на Цитроен наменет за сурфери

Агенцијата за производителот на автомобили смисли нов начин за поврзување на својата целна група со нивните семејства Познатиот автомобилски бренд Цитроен и компанијата за опрема за сурфање Rip Curl се здружија со цел промовирање на новиот посебен модел Citroën Spacetourer Rip Curl, а за неговата промоција, побараа помош на Агенцијата ... Read More »

Музата на Хичкок на 88 годишна возраст во новата кампања на Гучи

Актерката Типи Хедрен во рекламата за накит и часовници на Гучи, игра величенствена гатачка Легендарната актерка Типи Хедрен, која денес има 88 години, позната е по нејзините улоги во филмовите на Хичкок , “Птици“ (1963) и “Марни“ (1964), а сега имаме можност повторно да ја гледаме во живописните реклами на ... Read More »

Пивото како самоодржлив извор на донации во оваа кампања за борба против ракот

Пивото стана самоодржлив извор на донации за една хуманитарна организација чија цел е да го олесни животот на луѓето заболени од рак Агенцијата Греј Полска се здружи со една локална пиварница во Полска со цел да создаде нов бренд на пиво, кој го претвориле во самоодржлив извор на донации за ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365