Home » Креативен импулс (page 67)

Креативен импулс

Harvey Nichols “ангажираа“ редок вид на птица за потребите на својата нова кампања

Harvey Nichols повторно во голем стил ја изненадуваат пошироката јавност со своето огласување, па така во најновиот прин оглас под назив “Dead Rare“ зедоа необична, ретка и загрозена врста на птици како би го претставиле својот уникатен ѓердан од танзанит и дијаманти. Фактот што “модел“ за овој ѓердан е токму загрозен ... Read More »

Брилијантен „мрзлив“ оглас за паб кој стана вирален хит

Предупредување до клиентите: Внимавајте какви пораки им испраќате на своите дизајнери. Би можеле да завршат во некој од нивните дизајни. Пораките всушност на крајот би можеле да завршат како целосен оглас. Ова беше честа тема на разговор минатата недела, откако се појави еден британски оглас, кој го направи дизајнерот Dave ... Read More »

Manchester United е еден од првите брендови кои се приклучува како партнер на ново-лансираната Facebook развојна платформа за изменета реалност -Camera Effects.

“Ја развиваме камерата за првата платформа за изменета реланост’’ беа првите зборови на Марк Зукерберг кој ги најави новите филтери и интерактивни искуства за новата  Camera Effects платформа. Facebook заедно со својот тим и надворешни девелопери ќе ја развива новата платформа. По завршувањето на F8 конференцијата на Facebook, првите ефекти ќе ... Read More »

Златен Даб со нова имиџ кампања! Мода, забава и атракција!

Мода, забава, атракција, сензуалност, слобода и бескомпромисност се главните карактеристики на новиот рекламен спот на Златен Даб со кој стартува новата имиџ кампања. Спотот е реализиран во соработка со агенцијата Футура 2/2 и прикажува динамичен живот на неколку топ моделки  преку славење на убавината и модерното живеење. Погледнете го во продолжение: Read More »

“Двеодолива комбинација“ – нова кампања за Чоко Стоби Флипс

Еден од омилените брендови во Македонија, Стоби Флипс на Витаминка, изненади со уште една своја кампања, овојпат за Чоко Стоби Флипс, наменета за помладата генерација, но и за сите љубители на слатките и квалитетни задоволства. Кампањата е дело на целокупниот тим на маркетинг-агенцијата Division, која стои зад многу успешни проекти поврзани ... Read More »

Ford направи футуристичка лулка за бебиња која симулира возење во автомобил

Дали вашето бебе најбрзо се успива во кола? Веќе постои нов изум на пазарот, кој ќе усреќи многу мајки и таковци кои веќе ќе немаат потреба да одат на полноќни возења во автомобил со цел да го успијат своето бебе. Ford Шпанија креира нов футуристички изум- лулка за бебе која ... Read More »

„Младост без лудост“ – нова кампања на РСБСП и Меккен Скопје

Пред неколку дена објавивме статија на Маркетинг365 за разните графити кои се појавија низ Скопје и трендот на слики со познати кои кружеа на социјалните мрежи каде тие држат знак со порака “Младост без лудост“ и загатнавме мистерија дека станува збор за тизер за некоја нова кампања :) Епа мистеријата е ... Read More »

Април 2017: преглед на некои од најдобрите шеги на светските брендови

За денот на шегата кој измина во саботата, некои од брендовите ширум светските хоризонти беа доста креативни и однапред припремени со цел да ја анимираат и насмејат својата публика. Издвоивме дел од најдобрите шеги кои ги припремија брендовите, се надеваме ќе ве насмеат и вам… Airbnb Doritos Брендот за чипс ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365