Home » Настани

Настани

Во понеделник почнува форумот “IZAZOV”, помеѓу клучните говорници и Зоран Здравески од Direct Media Македонија

Јубилејниот, петти по ред регионален форум на комуникациски лидери – IZAZOV 2019, ќе се одржи на 25 и 26 март во хотелот Hyatt Regency во Белград, под слоганот “Вистина или Предизвик”. Главната тема на овогодинешниот форум ќе биде транспарентно и одговорно работење, за што ќе разговараат претставници од најголемите агенции ... Read More »

Плати со поезија и оваа година на 21-ви март во 8 локации во Скопје

Оваа година време е сите да остават телефоните, да си дозволат да се инспирираат од кафето и да го платат со поезија Во свет каде технологијата и интернетот го преземаат секој аспект од животите на луѓето сите се прашуваат како да ги освојат моментите кои се надвор од екранот. Овогодинешната ... Read More »

Објавен составот на жиријата и главните говорници на White Square

Еден од најголемите фестивали за креативен маркетинг и адвертајзинг комуникации во Источна Европа, White Square, ќе се одржи во белорускиот главн град Минск од 17 до 19 април. Секоја година, на фестивалот се пријавуваат над 1000 креативни кампањи од преку 30 држави, кои се натпреваруваат во различни категории кои ги ... Read More »

Креативноста сè повеќе ќе се користи за решавање на проблемите, а не за продажба!

Јамшид Аламути, извршен директор и ко-основач на Pi School од Италија, е главен говорник на овогодинешниот, петти по ред регионален форум на комуникациски лидери IZAZOV 2019 кој ќе се одржи на 25 и 26 март во хотелот Hyatt Regency во Белград. Тој ќе зборува на тема “Creativity driven Transformation“, односно ... Read More »

Во четврток се одржува Бизнис Кафе Македонија по 33-ти пат!

Овој четврток (14.03.2018 год.) со почеток од 18:00 часот во кафе-бар “Umbrella” (ГТЦ) во Скопје се одржува 33-тото издание на најелитниот бизнис-нетворкинг настан во државата, Бизнис Кафе Македонија. На настанок кој вообичаено трае околу 2 часа, своите бизнис и животни искуства со присутните ќе ги споделат троjца врвни професионалци во ... Read More »

Вип ја одржа втората годишна конференција „Women in Digital“

Еволуцијата на менталниот склоп е клучна за дигитализацијата во бизнисот и општеството Скопје, 12 март 2019г. – Во организација на телекомуникациската компанија Вип, денеска се одржа втората годишна конференција „Жената во дигиталната ера“ („Women in Digital vol.2“). Под темата „Дигитална трансформација: Техничка револуција или еволуција на менталниот склоп“ (“Digital transformation: ... Read More »

МИТ Универзитет стартува со серијалот настани „Мојата Претприемачка Експедиција“

Што е тоа Претприемништво? Што ги поттикнува да започнат со сопствен бизнис? Кои се предизвиците со кои се соочуваат? Што би промениле повторно ако започнат? Како ги финансираат своите бизниси? Зошто го избрале токму тој бизнис со кој се занимаваат? Дали имаат други идеи за бизнис? Кои се најголемите потешкотии ... Read More »

Сер Мартин Сорел доаѓа на Денови на комуникации

Основачот на најголемата маркетинг мрежа во светот – WPP и најпознатата личност во маркетинг комуникациската индустрија доаѓа во Ровињ Организаторите на фестивалот Денови на комуникации, кој ќе се одржи од 28 до 30 март во Ровињ, на прес-конференција го најавија доаѓањето на една од највлијателните личности во светот, според Time ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365