Home » Во фокусот (page 20)

Во фокусот

Отворени пријавите за ADFEST 2019!

  ADFEST ги отвори пријавите за наградите ADFEST 2019 Lotus Awards. Фестивалот и доделувањето на наградите ќе се одржи во PEACH Royal Cliff Hotels Group во Патаја на Тајланд, од 20 до 23 март 2019 година. ADFEST воведе четири големи промени во категориите за Лотус наградите за следната година. Имено, ... Read More »

Назначен нов директор на Инстаграм

Само неколку дена откако творците на Инстаграм ја напуштија компанијата, нејзиниот сопственик Фејсбук за нов менеџер го постави Адам Мосери. Новиот менеџер на Инстаграм повеќе од десет години работи во Фејсбук, како еден од соработниците на Марк Закерберг. Веста ја поврдија и твроците на Инстаграм, Кевин Систром и Марк Кригер, ... Read More »

„Младост без лудост“ на РСБСП помеѓу најуспешните кампањи за безбедно и одговорно возење

Ја најавија креативни графити низ Скопје, а ја обележаа многубројни активности и настани во кои учество земаа и познати јавни личности кои преку црно-бели фотографии навестуваа нешто ново и интересно, а пред сѐ едукативно и општествено одговорно. Со силна јавна поддршка преку пишаните, електронските и социјалните медиуми, споделувана и одважена ... Read More »

Погледнете ги тајните пораки кои ги кријат логата на познатите компании

Како што Данците во една од рекламните кампањи на Кока-Кола успеаја во “личниот потпис” на овај светски бренд да остават и свој национален печат, своето знаме, така многу комапании со своето лого понекогаш испраќаат скриена порака Големите, светски познати компании не станаа лидери преку ноќ, нивниот пат кон успехот бил ... Read More »

#kaktus2018: Блокчеин технологијата не е магично стапче!

Fabien Aufrechner, директор на Havas Blockchain (Франција), ќе биде еден од предавачите на фестивалот KAKTUS 2018, кој ќе се одржи на 2 и 13 ноември во хотел Hyatt Regency во Белград. На фестивалот, Фабиен ќе зборува на тема “Blockchain technologies: the next border of communication”. По тој повод, разговаравме со ... Read More »

Нова кампања на Reebok во ретро стил која нè враќа во 90-тите години

Уште една кампања чиј носталгичен дух има одзив кај денешната младина Reebok се одлучи за мало патување низ времето, отприлика 25 години наназад, во новата кампања која на пазарот ги враќа легендарните Reebok Aztrek патики кои за прв пат се појавија во 1993 година и набрзо станаа едни од омилените ... Read More »

За првпат во Македонија првата миризлива Mastercard® дебит бесконтактна картичка на Еуростандард Банка

Глобалниот лидер за платежни решенија – Mastercard, во соработка со Еуростандард Банка, од денеска за македонските граѓани воведува нова и уникатна Mastercard дебит бесконтактна картичка со мирис на малина. Новата миризлива картичка е првата Mastercard дебитна картичка, а воедно и прва бесконтактна картичка во портфолиото на Еуростандард Банка,  која доаѓа ... Read More »

Биби ќе биде новото најдобро другарче на вашите деца

Цртани филмови, сликовници, песнички, видеоигри – низ сите овие форми Биби ќе влезе во вашите домови Биби е мало девојче и зборува литературно. Таа не вели точак, туку велосипед. Најмногу се нервира кога ќе ѝ кажат дека има плави очи. Зашто таа има сини! И сака сите деца да го ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365