Home » Во фокусот » Играчите на Манчестер Јунајтед читаат поезија во новата кампања на Chevrolet

Играчите на Манчестер Јунајтед читаат поезија во новата кампања на Chevrolet

Во новата кампања на автомобилскиот бренд Chevrolet по повод лансирањето на новите модели Cruze, Camaro и Equinox, насловена како „Поема“, фудбалските ѕвезди Пол Погба, Давид Де Геа и Крис Смолинг од Манчестер Јунајтед читаат мотивациски стихови од Виктор Иго, Мигел де Сервантес Саведра и Вилијам Шекспир.

Рекламниот спот е режиран од Оле Питерс од Sehsucht и комбинира кадри од новите автомобилски модели и фубалските ѕвезди, доловувајќи моменти на голема енергија поврзани со нивните перформанси на теренот, фановите и медиумите.

Спотот беше сниман на познатиот стадион Олд Трафорд, како и на други локации низ Манчестер, Англија, и Шангај во Кина. Нарацијата е составена од гласовите на трите фудбалери кои читаат дела од познатите поети на нивниот мајчин јазик.

Credits :

Agency Producer: Maggie Xue
Lead Creatives: Eric, Maurice
Account Manager: Nana
Production Company: MIC – Made in China Films
Executive Producer: Lanny Dong, Patrick Van Hautem
Production Assistant: Alice Wang
Director: Ole Peters
Director’s Producer: Peter Shellnast
2nd Unit Director: Gregor Budde-Petrush
DOP: Peter Matjasko
Editor: Arthur Jagodda
UK Production Company: Chief Productions
Line Producer: Emma Hughes
Production Manager: Kate Brady

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365