Home » Во фокусот » Live : Започна Блогоманија, следи ја во живо !

Live : Започна Блогоманија, следи ја во живо !

Утринава во Копаоник, Србија, започна најголемата конференција на блогерите од регионов – Blogomanija`13,  која наредниве два дена ќе понуди размена на регионалните искуства при креирањето на успешни кампањи и бизнис приказни, во фокусот ставајќи теми како дигитален маркетинг, ПР, content и социјални мрежи.

Бројните предавачи на настанот исто така ќе опфатат теми поврзани со дизајнирањето на мобилни апликации, Crowdfunding, метрики, развој на комерцијални блогови итн. Целата програма на коференцијата можете да ја видите на следниов линк.

За сите Вас кои сакате во живо да го проследите овој настан, а не стигнавте да го посетите во Копаоник, обезбеден е стриминг кој можете да го гледате и тука на Маркетинг365:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365