Home » Во фокусот » McDonald`s со награда на Cannes Lions за најкреативен огласувач на годината

McDonald`s со награда на Cannes Lions за најкреативен огласувач на годината

Cannes Lions – најпрестижниот интернационален фестивал на креативноста ќе го награди McDonald`s со признанието “2014 Creative Marketer of the Year“.

MCD-and-Cannes

Оваа награда се доделува на брендови кои се препознатливи по иновативниот маркетинг настап низ светот преку повеќе платформи и инспирираат креативност во бренд комуникацијата на низните агенции..

Првиот кански лав МекДоналдс го има освоено во 1979 година, а до денеска витрините на компанијата ја красат вкупно 77 доделени во повеќе различни категории.

Наградата се очекува да биде доделена на 21 Јуни во Кан.

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365