Home » Во фокусот » MSL Group – најдобра источно европска ПР агенција

MSL Group – најдобра источно европска ПР агенција

Пред неколку дена беа објавени имињата на овогодишните победници на Sabre Awards 2015 за EMEA регионот (Европа, Блискиот Исток и Африка).

Епитетот за најдобра источно-европска ПР агенција оваа година го понесе MSLGroup (дел од Публицис групацијата) а во финалето влегоа уште и минатогодишните победници Chapter 4 (CEE регион), како и Ewing Group (Чешка)Genesis PR (Полска), United Partners (Полска).

agencies-of-the-year

Покрај победникот за Источна Европа беа објавени и имињата на уште 19 победници распоредени во неколку географски и специјални категории:

Pan-EMEA: Edelman , Финалисти: Hill+Knowlton Strategies (WPP) , Ketchum (Omnicom Group), Ogilvy PR (WPP), Weber Shandwick (Interpublic Group)

African: Burson-Marsteller

Benelux: Havana Orange

DACH: Farner

France: Wellcom

Iberia: Lift World

Nordic: Trigger

Mediterranean: INC

Middle East: Asda’a Burson-Marsteller

Russia-CIS: FleishmanHillard Vanguard

UK: Ogilvy PR

Consumer: M&C Saatchi Sport & Entertainment

Corporate: Portland

Creative: Trigger

Digital: Social@Ogilvy

Healthcare: Virgo

Public Affairs: FTI Consulting

Technology: Brands2Life

New: Battenhall

Свеченото доделување на наградите ќе се оддржи на 19 Мај во Лондон.

SABRE наградите претставуваат најголемо натпреварување во ПР индустријата и нив ги доделува The Holmes Reportводечката светска независна организација за истражувања во индустријата за комуникации и ПР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365