Home » Во фокусот » Ексклузивно: New Moment Скопје со “Титаниум Лав“ од Кан !!!

Ексклузивно: New Moment Скопје со “Титаниум Лав“ од Кан !!!

Македонската агенција Њу Момент Скопје (New Moment New Ideas Skopje), за која вчера веќе објавивме дека е единствена агенција од Јадранскиот регион која успеа да влезе во финалето на Cannes Lions – денеска ја направи горда македонската маркетинг сцена со освојување на “Титаниум Лав“.

titanium lion for new moment skopje - marketing365

Ова е нивна прва награда на Cannes Lions – најпрестижниот светски собир на креативни агенции, а ја освојуваат во категоријата Титаниум-интегрирана кампања со својот проект насловен како “10 метри одвоени“.

Редакцијата на Маркетинг365 од сесрце им го честита овој голем успех на сите членови на New Moment Скопје и им посакува уште многу успеси во иднина !

titanium lions

new momnet slavenje

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365