Home » Во фокусот » Погледнете ја новата реклама на Адидас со наслов “See Creativity”

Погледнете ја новата реклама на Адидас со наслов “See Creativity”

Во новото видео наречено “See Creativity”, агенцијата 72andSunny презентираше силни жени од различни спортови

Во најновото издание на кампањата “Here to Create“, Адидас ги претставува спортистките кои ја опишуваат својата верзија на креативност.

Спотот насловен “See Creativity” донесува жени од различни спортови (хокеј на мраз, рагби, кошарка, тенис, трчање и боречки вештини) кои агресивно играат и тренираат и им порачуваат на сите “Погледнете ја мојата креативност” на различни јазици.

Погледнете!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365