Home » Во фокусот » Реклами со лего коцки како замена за традиционалните

Реклами со лего коцки како замена за традиционалните

Warner Bros, во соработка со најголемата комерцијална телевизија од Велика Британија – ITV1, минатиот викенд имаше мошне интересна пауза за реклами на мега-популарното шоу Dancing on Ice.

Со намера да ја испромовира премиерата на филмот “The Lego Movie“ емитуваше рекламен блок во кој мошне познатите реклами за The British Heart Foundation, Confused.com, BT и Premier Inn беа преработени и емитувани како реклами со лего коцки :)

Како изгледаше сето тоа погледнете во продолжение:

Најпрво погледнете ги рекламите со лего коцки…

….а потоа и дел од оригиналните реклами.

Автор Борис Ефтимовски

Борис е маркетинг и ПР професионалец, основач на Маркетинг365. Во своето работно портфолио, вклучува работни ангажмани за повеќе домашни и интернационални мали, средни и големи компании каде бил вклучен како маркетинг/ПР менаџер или консултант. Доколку Ви е потребна асистенција или консултација за Вашите маркетинг, ПР или продажни активности пишете му на: boris@marketing365.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Marketing365 Marketing365 Marketing365