Home » Во фокусот » Снежана Лупевска назначена за нов одговорен уредник на ТВ Телма

Снежана Лупевска назначена за нов одговорен уредник на ТВ Телма

snezana-lupevska

Снежана Лупевска – Созен од пред неколку дена е новиот одговорен уредник на телевизијата Телма, пренесува порталот Либертас.

Досегашната одговорна уредничка Сања Васиќ останува во телевизијата. Васиќ дојде на местото на долгогодишната уредничка Емилија Лазарова.

Лупевска во Телма дојде од телевизијата Канал 5, каде претходно беа емитувани проектите на нејзината продукциска куќа Тринити Плус.

Директор и главен уредник на телевизијата е Атанас Кировски.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Marketing365 Marketing365 Marketing365