Home » Tag Archives: Бенкси

Tag Archives: Бенкси

Муралот на Бенкси продаден за 100 000 фунти

Најновиот мурал на анонимниот уметник познат како Бенкси e продаден на трговец со уметнички дела за повеќе од 100.000 фунти. Муралот кој го носи името “Seasons Greetings, се појави на ѕидот од една гаража во градот Порт Талбот во Јужен Велс, каде се наоѓа една од најголемите железари во светот. ... Read More »

Најновиот мурал на Бенкси доби заштита

Најновиот мурал на анонимниот уметник познат како Бенкси, доби заштита од други љубители на графити, а оваа одлука се опишува како малку иронична, но неопходна. Бенкси на 19 декември на својот профил на Инстаграм потврди дека е точно дека тој е автор на најновиот мурал кој се најде на ѕидот ... Read More »

Мекдоналдс и Икеа пронајдоа инспирација во шокантниот потег на Бенкси

Кон крајот на минатата недела, познататиот уличен уметник Бенкси го шокираше светот кога неговото дело се “самоуништи”, само неколку секунди откако беше продадено во аукциската куќа Сотби за 1,3 милиони долари. Контроверзниот потег некои го критикуваа, а некои го пофалија, но не постои сомнеж дека овој потег беше револуционерен и ... Read More »

Бенкси го здрма светот на уметноста со “ПР трик на годината“

Бенкси ја уништи негова слика откако беше продадена на аукција за 1,3 милиони долари Познатиот, но анонимен уличен уметник Бенкси, уште еднаш го шокираше светот на уметноста кога неговото дело “Девојка со балон“ се самоуништи на аукцијата во Сотби во Лондон, само неколку секунди откако беше продадена за 1,3 милиони ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365