Home » Tag Archives: Божиновски часовници и накит

Tag Archives: Божиновски часовници и накит

„Божиновски часовници и накит“ по четврти пат избран за најдобар трговски објект

„Божиновски часовници и накит“ по четврти пат е избран за најдобар трговски објект во категоријата Модни дотатоци и накит, избор кој традиционално секоја годна го организира Град Скопје. „Признанието кое го добиваме по четврти пат претставува најдобар показател дека стремежот кон перфекционизам кој како бренд постојано се обидуваме да го ... Read More »

Божиновски часовници и накит симболично ја одбележа 45 годишнината од aлабумот The Dark Side of the Moon

Во експлозивна атмосфера и со прекрасна публика на синоќешниот концерт на Brit Floyd „Божиновски часовници и накит“ и накит ја одбележа 45 годишнината од албумот на Pink Floyd – The Dark Side of the Moon, албум кој што неприкосновено ја истражува природата на човечките искуства и претставува клучна инспирација во ... Read More »

Претставена новата колекција на Omega пред македонската публика

Во прекрасниот амбиент во Македонска филхармонија, пријателите на „Божиновски часовници и накит“ имаа ексклузивна можност за момент да ја победат гравитацијата и да се прошетаат низ темната страна на месечината, добивајќи сосема поинаква перспектива за концептот на времето што е најпрепознатливата карактеристика на брендот Omega. Присутните имаа можност подетално да ... Read More »

Безвременски дијаманти од Божиновски часовници и накит за безвременските 2Cellos

Времето е категорија со која сите ние секојдневно се бориме барајќи начин секоја секунда да ја завртиме во наш прилог , но ретки се оние кои од секундите можат да создадат безвременски дела, овозможувајќи ни за момент да излеземе од рутината и да ги почувствуваме другите димензии.  Токму тоа најуспешно ... Read More »

Претставена новата колекција на часовниците Breitling „Navitimer 8“ во салонот на „Божиновски часовници и накит“

Во опуштена атмосфера во ексклузивниот салон на „Божиновски часовници и накит“ пред вљубениците во овој авангарден бренд на часовници, меѓу другото беше претставена и новата колекција на часовници Breitling „Navitimer 8“,  колекција со која брендот годинава се претстави на најпознатиот саем за часовници „Basewlorld “, кој се одржува во Швајцарија. ... Read More »

Масимо Савиќ-Осмиот дијамант од “Божиновски часовници и накит”

“Божиновски часовници и накит” го одржува ветувањето, да придонесува и да ја искористи непроценливата можност да живееме со креативната енергија на уметниците, кои му даваат смисла на културниот живот. “Добивме можност тоа уште еднаш да го потенцираме: нашиот осми дијамант е Масимо Савиќ. Минатата година тоа беа 7 дијаманти за ... Read More »

Божиновски часовници и накит и Масимо Савиќ во Хераклеа – Битола

Во недела на 15.07.2018г., во Антички театар “Хераклеа”, ни гостува еден од најмаркантните машки вокали, неповторливиот и единствен Масимо Савиќ. Се чини, нема подобро место на кое тој ќе биде како свој на своето, музичарот кој секогаш инсистира на артизмот во животот, рафиниран, одважен, силно индивидуален. Безвремен. Тој не е ... Read More »

Зошто само еден ден, кога може да биде цела недела-BLACK WEEK во „Божиновски часовници и накит“

BLACK WEEK  во „Божиновски часовници и накит“ – 20% попуст на целиот асортиман започнувајќи од понеделник (20.11) Во духот на кампањата „Победи го времето, живеј го моментот“, Божиновски часовници и накит реши да се обиде да излезе од рамката на Black Friday  и на своите ценети потрошувачи да им овоможи ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365