Home » Tag Archives: божиќна реклама

Tag Archives: божиќна реклама

Лидл има необична ѕвезда во својата Божиќна реклама

Трговскиот ланец Лидл ја претстави својата реклама “Ќелија”, која ја носи приказната за односот на еден затвореник и неговиот чувар Лидл претстави уште еден дел од нивната поширока божиќна кампања, а во главната улога на овај духовит спот е еден невообичаен лик. Рекламата насловена “Ќелија” ја продуцираше финскиот режисер Мишко ... Read More »

Апликација која им помага на глувонемите деца да научат да читаат

Кинескиот технолошки гигант Huawei имаше многу лоша година, дополнително влошена со неодамнешното апсење на нивниот Генерален финансиски директор во Канада – настан кој дополнително ќе ја зголеми недовербата кон брендот и ќе ги зголеми грижите дали неговите продукти навистина претставуваат безбедносна закана за корисниците. Од друга страна, маркетиншкиот тим на ... Read More »

„Подарокот“ – Божиќна приказна од Manor

„Специјално секојдневие“ – тоа е мотото кое си го има поставено швајцарската стоковна куќа Manor: да го направи секој ден специјален. Па така, кога е во прашање Божиќ, најспецијалниот ден во годината, тие мораа да смислат нешто невообичаено. После минатогодишниот успех со анимираната реклама „The Drawing“, швајцарската компанија повторно се ... Read More »

Coca-Cola одбележува 25 години од своите поларни мечки со топла семејна реклама

Популарните Coca-Cola поларни мечки се вратија, придружувани и од неколку пингвини, за да одбележат 25 години јубилеј како зимска маскота на брендот за безалкохолни пијалоци. Најновата Божиќна кампања на Кока Кола, насловена „Christmas Rules“ („Божиќ е закон“), ги потсетува луѓето дека секој им своја специјална улога на Божиќната трпеза, дури ... Read More »

Вирална Божиќна кампања на Ерсте Груп во шест земји

За прв пат во својата историја, Ерсте Груп лансираше меѓународна онлајн кампања во пет земји за овој Божик. Кампањата во чие јадро е новиот слоган #believeinyouself, обезбедува врвна продукција која зане како да ги разбуди чувствата во ова празнично време. Покрај Австрија, рекламата ќе се прикажува и во Хрватска, Романија, ... Read More »

Една поинаква Божиќна реклама од Црвениот крст

Агенцијата adam&eveDDB ги „преврти“ нормите на празничната сезона со кампања која има за цел да ја подигне свеста на луѓето за напорите кои ги прави Интернационалниот комитет на Црвениот крст за повторно обединување на изгубени лица со нивните фамилии ширум светот. Скоро двеминутниот филм, насловен „Подарокот кој Дедо Мраз не ... Read More »

Оваа емотивна Божиќна реклама е снимена со буџет од само 50 фунти

Ако рекламата за Џон Луис со Елтон Џон ве воодушеви, задолжително погледнете ја и оваа Оваа реклама, продуцирана со буџет од само 50 фунти, стана вирална на интернет, а многу корисници на социјалните мрежи ја споредуваат со неодамнешната божиќна реклама на Џон Луис со Елтон Џон во главната улога. Во ... Read More »

Нова магична божиќна реклама на Икеа

Икеа Канада лансираше нов празничен спот кој се врти околу магијата и еколошката одговорност, а во кој старите производи на Икеа добиваат нова цел во животот. Сето ова е раскажано во познатиот божиќен дух и во контекст на срдечна семејна приказна. Спотот е насловен “Magic Man” и го следи малото ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365