Home » Tag Archives: Василије Ќорлука

Tag Archives: Василије Ќорлука

Василије Ќорлука и Милан Стојанов дел од жирито на престижниот Њујоркшки адвертајзинг фестивал

Василије Ќорлука, главен креативен директор за Адриатик регион во Публицис Групацијата и Милан Стојанов, креативен директор во Публицис Македонија се дел од жирито на престижниот Њујоркшки адвертајзинг фестивал. Во средината на јануари фестивалот ги објави имињата на членовите на своето големо жири (Grand Jury). Меѓу членовите на жирито се најдоа ... Read More »

CreativeVoice: Василије Ќорлука (Публицис Групација)

М365: Што е она што ќе Ви остане во сеќавање од 2018 година а е поврзано со работата на Вашата агенција? Можам со задоволство да кажам дека изминатата година за Публицис Групацијата во Македонија беше успешна од неколку различни аспекти. Издвојувавме неколки важни  pitch победи во Македонија и како и ... Read More »

Сачи&Сачи Скопје најдобра агенција во регионот, а Василије Ќорлука најдобар креативен директор!

Прашање: Што прават Македонци кога ќе дојдат на Голден Драм? Одговор: Растураат !!! Сачи&Сачи Скопје дел од Публицис Македонија е прогласена за најдобра агенција во Адриатик регионот на овогодинешното издание на Голден Драм, а нејзиниот креативен директор Василије Ќорлука е добитник на признанието Golden Watch за Најдобар креативен директор на ... Read More »

Sea Hero Quest и Saatchi&Saatchi ја продолжија жетвата на Cannes Lions и на третата наградна церемонија

43 000  Не 43 000, нешто повеќе од 43 000…. …е бројката на пријавени проекти за овогодинешното издание на најпрестижниот светски креативен фестивал Cannes Lions. Тие повеќе од 43 000 проекти беа оценети од 387 членови на жири комисии составени од најеминентните светски имиња на индустријата кои ги избраа најдобрите ... Read More »

Александра Дилевска и Василије Ќорлука од Кан : “Горди сме на нашиот исклучителен тим. Кан е само уште една потврда за нивниот светски квалитет“

Топ вест која одекна денеска од Кан, срцето на светската креативност каде деновиве се оддржува 63-тото издание на најголемиот светски адвертајзинг фестивал Cannes Lions, е дека кампањата која произлезе од креативниот тим на Сачи&Сачи Скопје, дел од Публицис Македонија засега освои 3 кански лавови (една злато и две сребра). Велиме ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365