Home » Tag Archives: Виза

Tag Archives: Виза

Виза ги повлече рекламите во кои се појавува Морган Фримен

Компанијата за кредитни картички Виза, во петокот објави дека ќе престане со емитување на рекламите во кои се појавува Марган Фримен, после наводите дека познатиот глумец сексуално вознемирувал неколку жени. Свесни сме за обвиненијата против г. Фримен. Во овој момент, Виза ќе ги суспендира рекламите во кои се појавува актерот ... Read More »

Нова урнебесна реклама на Ибрахимовиќ

Познатиот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ вчера стана заштитно лице на компанијата „Виза“. Како официјален партнер на ФИФА, „Виза“ во соработка со Ибрахимовиќ летово ќе им дозволи на навивачите да не пропуштат ниту еден момент од акцијата на Светското првенство, а токму Швеѓанецот е новото заштитно лице, па се појави на ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365