Home » Tag Archives: виски

Tag Archives: виски

Johnnie Walker ве повикува да се потсетите на последните 12 години

Дванаесет години се долго време. Особено ако сте миленијалец како младата Шкотланѓанка која е наратор во новиот спот на Johnnie Walker, повикувајќи ги гледачите да се потсетат на последние 12 години од нивниот живот. Спотот ја истакнува пораката дека се потребни 12 години за создавање на едно совршено шише Johnnie ... Read More »

Боб Дилан рекламира сопствена линија на виски – Heaven’s Door

По долго отсуство од јавноста, американскиот кантавтор Боб Дилан се појави заедно со познатиот шоумен Џими Фелон за да ја промовира својата линија на виски, но не проговори ниту еден збор И покрај тоа што не се појави во живо во шоуто на Џими Фелон емитувано на Денот на благодарноста, ... Read More »

JOHNNIE WALKER BLENDERS’ BATCH RED RYE FINISH, виски за модерното време

Предизвикани од постоечката ситуација „статус кво во правење на виски“ експертите од Diageo го применија сето свое знаење, експертиза и интуиција за да ѝ понудат на публиката најдобра можна комбинација на вкусови. Во склоп на проектот Johnnie Walker Blenders’ Batch се прават експериментални блендови во кој Johnnie Walker вкусовите ќе ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365