Home » Tag Archives: Волво

Tag Archives: Волво

Во новата кампања Волво го претстави својот електричен модел како решение за иднината

Volvo и агенцијата Forsman&Bodenfors испратија писмо до целата автомобилска индустрија, повикувајќи на “промени кои нема да бидат лесни” Во прилог на немилосрдните извештаи на многу светски научници за неодржливата глобална зависност од нафта и растечкиот тренд на одржливи решенија, Volvo наскоро ќе го презентира својот електричен модел како решение за ... Read More »

После Ван Дам, Волво има нова епска реклама со Долф Лундгрен и музика од 90-тите

После рекламата која Волво ја сними со Жан Клод Ван Дам и која стана вирална, се чини дека шведската компанија одлучи да се обиде да ја надмине. За да успее во тоа и за да докаже дека нивната опрема е подготвена за секој предизвик, Волво во соработка со креативна агенција ... Read More »

Нова кампања на Волво против загадување на океаните со пластика

Ова видео е дел од иницијативата за еколошки одржливо работење на познатиот бренд на автомобили Волво лансираше брендирано видео како дел од борбата против загадувањето на океаните со пластика, во соработка со агенцијата Grey London и Sky Atlantic. Видеото наречено „The Unseen Ocean” ја раскажува приказната на Том Френклин, наставник ... Read More »

Во новата кампања, Волво го повика нордискиот бог Тор со вистинска молња да запали билборд

Тимот ги користел метеоролошките податоци за да предвидат кога бурата би можела да започне   Во својата најнова кампања во Тајланд, Волво за нивниот хибриден модел направи референца на нордискиот бог Тор, користејќи билборд кој се пали на вистински молњи. Volvo Car Тајланд и агенцијата GreynJ United направија кампања во ... Read More »

Заедничка кампања на Златан Ибрахимовиќ и Volvo

Шведската компанија за производство на автомобили Volvo Cars ја продолжува соработката со фудбалскиот ас Златан Ибрахимовиќ. Овој пат, нивната соработка се однесува на Европската кампања за промоција на новата премиум серија V90 пред почетокот на европското првенство. Соработката меѓу шведските асови, официјално, пред јавноста беше лансирана вчеравечер преку националните телевизии и ... Read More »

Time Inc. и Volvo ќе соработуваат за нов рекламен формат на социјалните мрежи

Volvo е првиот огласувач кој ќе го искористи рекламниот формат Real Time на Time Inc со посредство на агенцијата SocialFlow. Производот го става логото на брендот до популарна содржина на медиумот на социјалните мрежи. На тој начин, компанијата ќе може да ја искористи публиката на Time, која е ретко монетизирана – ... Read More »

Volvo Trucks – прогласен за огласувач на годината

Огласувач на годината, престижната награда која секоја година ја доделува Евробест, оваа година му припадна на компанијата Volvo Trucks. Наградата претставува призание за нивните храбри маркетинг потфати и трудот во креирањето на славната кампања Live Test Series. “Пред четири години Volvo Trucks воспостави нова комуникациска стратегија – да се биде ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365