Home » Tag Archives: Гран При

Tag Archives: Гран При

“Острови на отпадот“ не е само кампања, тоа е и држава која освои Гранд При на фестивалот Cannes Lions

Кампањата “Trash Isles“ или “Островите на отпадот“, која ја изработија АМВ BBDO и LADBible, ја освои наградата Гран при во една од најважните категории на меѓународниот фестивал на креативноста Cannes Lions, во категоријата Дизајн. Проектот “Острови на отпадот“ е олицетворение на think-big концептот, а на неговото создавање работеле заедно АМВ ... Read More »

Доделен првиот Гранд При на Cannes Lions 2018 за краткиот филм за донирање на органи

Вчера официјално започна 65 Меѓународен фестивал на креативноста Cannes Lions , најголемиот светски фестивал за адвертајзинг, а синоќа се доделени и првите награди во категоријата Health&Wellness и Pharma. Краткиот филм на клиниката Монтефиоре, насловена како “Corazón – Give Your Heart” за донација на органи, креиран од страна на агенцијата JohnXHannes ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365