Home » Tag Archives: Денови на комуникации

Tag Archives: Денови на комуникации

Легендарниот Сер Мартин Сорел на Денови на комуникации: Приказна за успехот на еден од најголемите претприемачи во светот

Најголемото име во маркетинг комуникациската индустријата предавач на фестивалот Денови на комуникации во Ровињ зборуваше за неговиот животен пат и кариера Легендарниот Сер Соррел го живее сонот на секој бизнисмен – од мала компанија создаде една од најголемите во светот. Затоа, никој не е изненаден што неговото доаѓање на фестивалот ... Read More »

Организаторите на фестивалот Денови на комуникации одржаа генерална проба во базенот на хотелот

Посетителите на фестивалот ќе уживаат во фантастичните содржини со висока резолуција и извонредната удобност на најновите сали Седмиот по ред фестивал Денови на комуникации почнува денес, а управата на HURA (Хрватско здружение за деловни комуникации) минатата ноќ ги спроведе последните проверки пред фестивалот. Давор Брукета, Дуња Ивана Балон, Марио Фрачуљ, ... Read More »

На Денови на комуникации стигнува најдобриот експерт за односи со јавност во светот

Следниот и воедно последен најавен предавач на овогодинешната богата програма на фестивалот е глобалниот потпретседател на компанијата Philip Morris International и наградуван експерт за односи со јавност Веќе е познато дека богатата програма на овогодишниот фестивал Денови на комуникации нуди за секого по нешто во комуникациската индустрија. Покрај разните панели ... Read More »

Сер Мартин Сорел доаѓа на Денови на комуникации

Основачот на најголемата маркетинг мрежа во светот – WPP и најпознатата личност во маркетинг комуникациската индустрија доаѓа во Ровињ Организаторите на фестивалот Денови на комуникации, кој ќе се одржи од 28 до 30 март во Ровињ, на прес-конференција го најавија доаѓањето на една од највлијателните личности во светот, според Time ... Read More »

Амбасадорка на Cannes Lions и експерт за е-трговија доаѓаат на Денови на комуникации: “Луѓето не го купуваат производот, туку идејата која стои зад него“

Овогодинешниот фестивал ќе биде домаќин на првата индиска креативна директорка и заштитно лице на иницијативата на Cannes Lions – See It, Be It,  Свати Батачарја и Џесика Чеплоу, специјалист за иновативни платформи во зачеток и е-трговија Во дигиталниот свет полн со можности, каде што времето станува луксуз, продажбата мора да ... Read More »

На Денови на комуникации доаѓа Yifei Chai, стручњак за вештачка интелигенција

Yifei Chai, архитект за иновации, ги советува Disney, Adidas и 20th Century Fox како иновативен начин да ги поттикнат човековите емоции во дигиталниот свет “Предавачот Yifei Chai, да можеме, би го најавиле и два пати”, вели директорот на програмата на фестивалот Денови на комуникации,  Дуња Ивана Балон. Тој на овогодинешниот ... Read More »

Гугл, Мајкрософт и Наса не можат без него – На денови на комуникации запознајте го светски познатиот етички хакер

Единствениот хакер кој никогаш нема да ви ги украде податоците, Ралф Ехемендиа, пристигнува во Ровињ да ги открие опасностите кои демнат во онлајн светот Најпознатите етички хакер и консултант во откривањето на сајбер опасности, Ралф Ехемендиа, доаѓа на Денови на комуникации и порачува: Сите можеме да бидеме хакирани. Прифатете го ... Read More »

Предавачот кој (повторно) го дефинира човечкото однесување доаѓа на Денови на комуникации

Со поддршка на хрватски Телеком, на фестивалот доаѓа експертот за бихевиорална психологија и автор на бестселер за однесувањето на потрошувачите, Марк Ерлс, ака HERDmeister Денови на комуникации се побогати за уште еден предавач. Со поддршка на Хрватски Телеком, од Лондон доаѓа експертот за бихевиорална психологија и автор на бестселер за ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365