Home » Tag Archives: директор

Tag Archives: директор

Назначен нов директор на Инстаграм

Само неколку дена откако творците на Инстаграм ја напуштија компанијата, нејзиниот сопственик Фејсбук за нов менеџер го постави Адам Мосери. Новиот менеџер на Инстаграм повеќе од десет години работи во Фејсбук, како еден од соработниците на Марк Закерберг. Веста ја поврдија и твроците на Инстаграм, Кевин Систром и Марк Кригер, ... Read More »

Ајдини: Читателите и медиумите можат најдобро да ја оценат работата на МИА

Заменик-директорот на МИА, Халит Ајдини во интервју за МИА по повод 20-годишнината од основањето на Агенцијата изјави дека читателите, новинарите и медиумите кои ги користат вестите на МИА можат најдобро да ја оценат нејзината работа од основањето до денес. Според него, МИА има добра иднина само доколку продолжи да ги ... Read More »

Овој четврток ново издание на Бизнис Кафе Македонија!

Г- дин Горан Глигоровски  – Генерален директор на Л.И.Ф.Е, Г-ѓа Валентина Тасева – Генерален директор на Семос Едукација и Г- дин Лазар Ѓуров – Основач и претседател на Институт СИМБИОТИКА ќе бидат гости на новото 29-то издание на Бизнис Кафе Македонија, кое ќе се оддржи во четврток 31.05. во Next Bar & Food  (поранешно Every day) во ... Read More »

Поранешен директор во Фејсбук: „Чувствувам вина што бев дел од сето тоа“

Камат Палихапити, кој на Facebook му се придружил во 2007 година, изјави дека чувствува огромна вина што на таква компанија и помогнал да расте. „Мислам дека создадовме алатки кои го разбиваат начинот на кој функционира општеството”, вели тој и ги советува луѓето да се откажат од друштвените мрежи. Неговите критики ... Read More »

Вип оператор Македонија од октомври со нов извршен директор!

Телекомуникациската компанија оне.Вип го објавува назначувањето на Мислав Галер како нов извршен директор. Тој обврските на новата функција ќе ги превземе од октомври 2017 година и ќе го наследи Димитар Ковачевски кој одлучи да ја напушти компанијата и да прифати нови предизвици надвор од оне.Вип и Кластерот. Димитар Ковачевски останува во ... Read More »

Јелена Арсовска и официјално промовирана како нов Managing Director на McCann Скопје

Јелена Арсовска и официјално е поставена на позицијата Managing Director на McCann Скопје и ќе биде задолжена за проширување на работењето, работа со клиентите, понатамошен развој на сервисот и услугите на агенцијата McCann Скопје. Јелена има соработувано со голем број на меѓународни и регионални партнери од различни дејности, од кои е ... Read More »

Публицис Словенија со нов директор за проекти

(РЕГИОН) – Метод Кранјц е назначен за нов директор на проекти во креативната агенција Публицис Словенија. Кранјц има долгогодишно искуство во светот на огласувањето и маркетингот. Во Публицис пристигнува од AV Studio каде повеќе од 11 години беше одговорен за клучните домашни и меѓународни клиенти. Со своето знаење и искуство во повеќе ... Read More »

Именуван нов регионален директор на „Нестле Адриатик“

Јана Микаилова е именувана за нов регионален директор на компанијата „Нестле Адриатик”, која доаѓа на местото на Ансгар Борнеман. Јана Микаилова ѝ се придружи на компанијата „Нестле” во 1996 година, кога е именувана за регионален директор на „Нестле” за Украина и Молдавија. Од 2000 беше на различни позиции во секторот ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365