Home » Tag Archives: евробест

Tag Archives: евробест

Кампањата #Несакана најдобра во категоријата кампањи кои го прават светот да биде подобро место

Први Eurobest награди за тимовите на McCann Подгорица и McCann Белград Eurobest, како еден од најважните адвертајзинг фестивали, носи нови награди за кампањата #Несакана, која за НВО Центар за правата на жените беше реализирана од страна на агенциите McCann Подгорица и Белград, со поддршка на медиската агенција UM Подгорица. По наградите на ... Read More »

Отворени пријавите за EUROBEST 2018

Отворени се пријавите за Евробест, фестивал кој ги поставува стандардите на креативност во Европа Евробест од 1988 година ги препознава големите идеи. Наградите на Евробест, ги става добитниците меѓу креативната елита. Ова значи дека се направени проекти што ги менуваат правилата на игра; кампањи кои дале резултати и го поместиле ... Read More »

Хајнекен е огласувач на годината во Европа

Хајнекен ја доби наградата за најдобар огласувач во 2016 на ниво на Европа. Наградата се доделува секоја година на фестивалот Eurobest врз основа на маркетинг активностите на компаниите, како и поттикнувањето на идеи и творештва произведени од страна на нивните агенции. Пивската компанија имаше успешна историја на eurobest, со 37 награди и 20 финалиња од 2008 ... Read More »

Најавени се првите говорници на фестивалот Eurobest

СВЕТ – Од науката за сетилата до најновите размислувања за личниот и национален идентитет, Eurobest програмата даде чест на креативното наследство на Италија, истакнувајќи ги највозбудливите идеи од цела Европа. Ако точно сакате да дознаете зошто сексот не продава, како комедиографот од BBC ја создаде повеќекратно наградената контент агенција, како ... Read More »

Заврши Eurobest 2015, агенција на годината е Adam&EveDDB од Лондон

Лондонската агенција Adam&EveDDB продолжува со успешната жетва на награди и оваа година освојувајќи уште едно признание, овојпат во Антверп на најпрестижниот европски огласувачки фестивал Eurobest каде и годинава е прогласена за Агенција на годината исто како и лани. Најмногу награди по земји, освои Франција, дури 71, а неа ја следат Германија ... Read More »

Mercedes-Benz прогласен за Огласувач на годината

(СВЕТ) –  Eurobest – европскиот фестивал на креативноста го прогласи Mercedes-Benz за овогодишен Огласувач на годината. Louise Benson, директорката на Eurobest фестивалот по повод ова доделено признание искоментира дека Mercedes-Benz е бренд кој е “очигледно неверојатно предан кон креативноста преку целата своја комуникација“. Огласувач на годината е признание кое фестивалот еднаш годишно ... Read More »

Познати претседателите на жириата за овогодинешниот Евробест

Евробест, европскиот фестивал на креативноста, кој ќе биде одржан од 1. до 3. декември во белгискиот град Антверп веќе ги прима пријавите во осумнаесет натпреварувачки категории. Од денеска пак, познати се и претседателите на жири комисиите кои ќе се сретнат во Антверп и ќе ги изберат најкреативните огласувачки проекти во ... Read More »

Creative Basecamp на овогодинешното издание на Eurobest

Еден од најмасовните европски креативни фестивали Eurobest, кој оваа година ќе се одржи од 1-ви до 3-ти декември во Антверп, Белгија, ги отвори пријавите за овогодишното издание. Меѓу новите иницијативи стартувани за 2015 година, секако во фокусот е онаа за Creative Basecamp, кое треба да биде новиот центар за младите ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365