Home » Tag Archives: Епл

Tag Archives: Епл

Apple ги најави плановите за онлајн ТВ без реклами, гејминг платформа и сопствена кредитна картичка

Технолошкиот гигант го проширува својот опсег на услуги за ублажување на ефектите од падот на продажбата на мобилни уреди На почетокот на оваа недела, Apple во своето седиште во Купертино, Калифорнија, најави голем број на нови услуги, што беше и очекувано со оглед дека компанијата мора да се најде начин ... Read More »

Личната приватност е во фокусот на новата реклама на iPhone

Разговор со пријател во ресторан, стоење пред писоар, ставање шминка во автомобил – иако сите овие активности технички се одвиваат во јавност, сепак го цениме нашиот личен простор и нашето право да задржиме некои работи за себе. Во новата реклама за iPhone, технолошкиот гигант Apple нé потсетува дека и тие ... Read More »

Епл се пошегува на сметка на Гугл со огромен билборд кој го постави на настан на кој воопшто не учествува (Фото)

Иако не учествуваше на големиот технолошки саем, “Епл” сепак се погрижи да биде присутен во Лас Вегас Apple не е официјално присутен на масовниот саем за технологија во Лас Вегас (CES), но тоа не ја спречи оваа компанија малку да се пошегува на сметка на конкуренцијата. Технолошката компанија од Купертино ... Read More »

Епл ги враќа Снупи, Чарли Браун и дружината

“Епл“ потпиша договор со компанијата DHX Media, канадската куќа која стои зад популарниот цртан филм Снупи. Договорот вклучува производство на нови краткометражни и долгометражни филмови за Снупи, Чарли Браун и остатокот од дружината, а меѓу другото ќе се креираат и ексклузивни кратки содржини за Apple, при што Снупи ќе биде ... Read More »

Американка го тужи Apple поради нешто што во рекламата за новиот iPhone не се гледало

Ова е за прв пат промотивните материјали за некои од најновите модели на iPhone да бидат темелно проучени во правна перспектива Можеби звучи бизарно, но американката Кортни Дејвис, го тужи технолошкиот гигант Apple, бидејќи телефонот iPhone која што го нарачала, дошол со мал засек на врвот на екранот, објави Бизнис ... Read More »

Седум имитатори на Елвис Присли достојни на “Кралот“ во новата реклама за Apple Group FaceTime

  Седум имитатори на Елвис Присли се здружуваат, без разлика на големите растојанија кои ги раздвојуваат, во најновата реклама на Apple. Овој 60-секунден музички спот ја промовира опцијата за групен FaceTime видео чет во новиот iOS 12.1. Рекламата почнува во еден евтин мотел, каде „Елвис“ свири на својата гитара. Навидум ... Read More »

Мајкрософт го престигна Епл и стана највредна компанија во светот

Во текот на летото многу се пишуваше за Apple како прва компанија чија вредност надмина трилион американски долари Цената на акциите на Епл тогаш беше 207 долари, за потоа да скокне на износ од 231 долар, но потоа се претставени овогодинешните iPhone-и кои што се чини дека не ја доживееја ... Read More »

Сѐ е ГОЛЕМО во новата реклама на Apple за iPhone XS

Како дел од адвертајзинг кампањата за новиот iPhone XS, Apple објави нова реклама во која сѐ е големо – големи луѓе, големи мачки, големи колачиња и големо сѐ останато – исто како и новиот телефон кој го има најголемиот дисплеј во историјата на iPhone производите. Концептот за рекламата доаѓа и ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365