Home » Tag Archives: Златен Даб

Tag Archives: Златен Даб

Златен Даб пиво од 0,5л #безетикета како знак на поддршка на различностите!

За адвертајзингот порано можевме да кажеме дека е едноставен. Ќе го земевме продуктот, ќе ја истакневме неговата “посебна функционалност“, ќе кажевме дека е многу забавен и кул…..и спакуван во некој озбилен/хумористичен/документарен стил ќе ја пренесевме пораката што треба да мотивира лојалност или купување. Но времињата се менуваат, луѓето и општеството ... Read More »

Златен даб со нова реклама – “Без етикети и без предрасуди“

Прилепска Пивара денеска ја промовираше својата нова реклама за брендот “Златен Даб“ која се чини продолжува по патеката во својата комерцијална комуникација да понуди поинакво и автентично искуство на приказна, продукција и порака. Насловена како “Без етикети, без предрасуди“ рекламата во повеќе динамични сцени прикажува неколку ситуации со ликови кои ... Read More »

Златен Даб со нова имиџ кампања! Мода, забава и атракција!

Мода, забава, атракција, сензуалност, слобода и бескомпромисност се главните карактеристики на новиот рекламен спот на Златен Даб со кој стартува новата имиџ кампања. Спотот е реализиран во соработка со агенцијата Футура 2/2 и прикажува динамичен живот на неколку топ моделки  преку славење на убавината и модерното живеење. Погледнете го во продолжение: Read More »

“Една љубов, Златен Даб” – најнова филмска реклама на Златен Даб

Даб повторно ги поместува границите. И оваа година нè изненадува со филмска реклама во која е раскажана најубавата љубовна приказна до сега! Во оваа класична романса главна улога има Златен Даб – апсолутно неодолив за една кикиритка, која се заљубува во него на прв поглед. Препуштете и се на фантазијата ... Read More »

Златен Даб во лименка од 0,5 литри

„Прилепска Пиварница” деновиве ја лансираше најновата лимена амбалажа на Златен Даб од 0,5 литри, со што го заокружува своето портфолио и потврдува дека е модерен бренд, кој ги следи потребите на верните љубители. “Создавањето на лименката Златен Даб е одговор на бројните барања од нашите најверни корисници. Иако се чекаше ... Read More »

“Тројанско буре” – нова реклама на Футура 2/2 за Златен Даб

Приказната од средниот век во Шкотска каде голема група жени се обидува да ги врати своите мажи дома е содржината на новата реклама на маркетинг агенцијата Футура 2/2 работена за Прилепска Пивара и нивниот бренд “Златен Даб“. Откако не успеваат да пробијат во добро чуваниот замок, жените го користат најдобриот начин ... Read More »

Златен Даб – најдобра компанија (најдобар бренд) на Твитер

На последното доделување на Твитер и Блогираме наградите, кое се одржа минатиов викенд во Скопје, “Златен Даб“ на Прилепска Пиварница беше избран за најдобар бренд на Твитер за годинава што изминува. Наградата преку видео, ја додели, Niall Horgan, Partner Manager EMEA во Twitter, кој на компанијата и подари и вредносен ваучер од 500 евра за ... Read More »

“Most Wanted“ – Одлична кампања на Златен Даб и Футура 2/2 во пресрет на СП во фудбал

Прилепска пиварница со уште едно, ново, одлично изненадување. За потребите на нивниот бренд „Златен Даб“, заедно во соработка со агенциjата Футура 2/2 со која веќе неколку години наназад посветено работи на комплетното позиционирање, брендирање и пласирање на брендот, ја реализираше интерактивната видео кампања „Most Wanted“. Станува збор за интерактивна видео реклама во која ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365