Home » Tag Archives: извршен директор

Tag Archives: извршен директор

Марк Рид нов извршен директор на WPP!

WPP потврди дека Марк Рид ќе биде новиот извршен директор на овој гигант во светот на огласувањето. Рид по назначувањето објави дека не планира спојување или продавање на креативните агенции на WPP, како што се Young & Rubicam и J. Walter Thompson и наместо тоа, ќе се фокусира на изнаоѓање ... Read More »

Никола Љушев е назначен за нов главен извршен директор на Македонски Телеком

Никола Љушев стапува на позицијата Главен извршен директор на Македонски Телеком од 1 јули 2018 година. Љушев доаѓа во Телеком со долгогодишно искуство на највисоки раководни позиции во Дојче Телеком Групацијата, во Космофон,како и во Телеком Австрија Групацијата. Последнава година ја извршува функцијата Главен извршен директор на Црногорски Телеком (членка на ... Read More »

Сер Мартин Сорел се враќа во адвертајзинг индустријата

Поранешниот извршен директор на WPP го потврди своето враќање и тоа на чело на новоформираната компанија S4 Capital Само шест недели по ненадејното заминување од позицијата извршен директор на холдинг групацијата WPP Group, која ја изгради од темел, Сер Мартин Сорел се враќа во светот на огласувањето на чело со ... Read More »

Интервју со Дијана Десподов, извршен директор на АмЧам Македонија: „Промената мора да ја донесеме самите”

Дијана Десподов е новоименуваниот Извршен Директор на Американската стопанска комора во Македонија (АмЧам Македонија). Таа е искусен ПР професионалец со силен капацитет за градење партнерства. Нејзиното значително искуство во полето на Одржливостта и Корпоративната општествена одговорност, како и меѓународното искуство во приватниот сектор и секторот за развој, ќе бидат од ... Read More »

Вип оператор Македонија од октомври со нов извршен директор!

Телекомуникациската компанија оне.Вип го објавува назначувањето на Мислав Галер како нов извршен директор. Тој обврските на новата функција ќе ги превземе од октомври 2017 година и ќе го наследи Димитар Ковачевски кој одлучи да ја напушти компанијата и да прифати нови предизвици надвор од оне.Вип и Кластерот. Димитар Ковачевски останува во ... Read More »

Што да правите ако вашиот CEO ненадејно почине

  Смртта на сопружник или близок член на фамилијата се број еден и пет на листата најстресни животни ситуации за возрасните, според Стресната скала на Holmes and Rahe. Малку работи може да се споредат со ваква загуба на интимно ниво. Неодамна видовме во случајот со Дејв Голдберг, CEO на SurveyMonkey, ... Read More »

Интервју со Дарко Лазаревски – извршен директор на Кајгана Медиа

Кајгана Медиа е една од најбрзорастечките дигитални агенции во Македонија која во изминатиов период ја доби довербата на повеќе домашни и странски клиенти. Пред десетина дена имавме прилика да пишуваме за нивната нова соработка со водечкиот домашен автомобилски бренд “Порше Македонија“, што го искористивме и како повод пошироко да поразговараме со ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365