Home » Tag Archives: ИКЕА

Tag Archives: ИКЕА

Икеа нуди бесплатни додатоци за мебел кои може да се испечатат

Огранокот на шведската компанија Икеа во Израел пронајде технолошко решение што може да го олесни користењето мебел за лицата со попреченост Во соработка со тимот кој стои зад проектот ThisAbles, Икеа Израел понуди серија од 13 предмети кои можат да им помогнат на луѓето со инвалидитет во секојдневното користење на ... Read More »

Икеа ја отвори својата прва продавница во Малезија со одлична локализирана кампања

Локалниот дијалект Хокиен му помогна на Икеа да го постави тонот на идната комуникација Икеа ја лансираше својата прва продавница во Пенанг, Малезија, со одлични принт реклами кои користат локален јазик кој се нарекува Хокиен со цел да ја подигнат свеста за брендот. Додека четирите главни јазици во Пенанг се ... Read More »

Група уметници ги претвори производите на Икеа во прекрасни домови за животни

Уметнички пристап на Икеа во рециклирање на производите и помагање на животните По повод лансирањето на одржливите продавници на Икеа во лондонски Greenwich, омилената продавница за уредување на домовите ширум светот се здружи со локалните уметници со цел создавање на уникатни, преубави домови за диви животни. Новата продавница на овај ... Read More »

IKEA направи своја верзија на Кама Сутра

Во својата нова кампања за Соединетите Американски Држави, брендот за мебел IKEA се одлучи да направи своја верзија на Кама Сутра и да ги инспирира потрошувачите да го „зачинат“ амбиентот во своите спални соби. Имено, во новиот каталог на IKEA, имињата на бројните секс-пози од Кама Сутра се употребни за ... Read More »

Ново поглавје во комуникацијата на Икеа

За Денот на вљубените, Икеа започна нова кампања потпишана од страна на Групацијата ДДБ Италија, со слоганот “Ние сме создадени за промена”. Увидот од кој започнува кампањата е дека средувањето на домот го подобрува емоционалниот живот на луѓето, оставајќи повеќе простор за страст, емоции, креативност и желба за дружење. Тоа ... Read More »

Икеа ќе отвори термални бањи во Париз на бреговите на реката Сена

Шест дрвени бањи со топла вода на 38 степени ќе бидат поставени на локацијата како дел од промоцијата на пролетниот каталог на брендот Од 1 до 3 март, Икеа Франција ќе отвори термални бањи во Париз, на бреговите на реката Сена. Шест дрвени бањи со топла вода на 38 степени ... Read More »

Икеа ја слави 40-годишнината на своите полици за книги со настан кој ја поттикнува културата на читање

ИКЕА минатиот викенд го прослави 40 роденден на своите Били полици за книги, во што им помогна агенцијата DDB Италија која се понесе од идејата овој роденден да го поврзе со моменталната култура на читање во оваа земја. Граѓаните на Италија читаат сè помалку и помалку (се проценува дека 57,6% ... Read More »

Икеа подготви трон за новиот крал на Инстаграм во духовит пост

Додека на интернет кружат вести за познатото јајце кое ја надмина Кајли Џенер и ја презеде титулата на најлајуван пост на Инстаграм, Икеа уште еднаш го покажа својот препознатлив хумор. На нашите читатели Икеа веќе добро им е позната како една од компаниите кои ја следат поп културата, па кога ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365