Home » Tag Archives: иновации

Tag Archives: иновации

Ford и во 2019-та продолжува со иновации како изминатите 118 години

И 2019 година, според сите очекувања, ќе биде година на технолошки иновативни решенија во автомобилската индустрија. Од автономните возила до најиновативниот предлог на компанијата Ford, да се елиминираат сообраќајните семафори, односно да се отстапи место на технологијата која овозможува комуникација меѓу самите возила. Експертите од Ford наведуваат дека со помош ... Read More »

Започна седмиот Самит Македонија2025: Водечка регионална платформа за бизнис, лидерство и иновации

Со панел-дискусии посветени на образование, лидерство и успешни македонски стратапи во светот, денеска започна седмото издание на Самитот Македонија2025. Во текот на наредните два дена, повеќе од 350 реномирани гости од целиот регион, ќе имаат можност да слушнат за најдобрите светски практики во бројни актуелни области, меѓу кои: дигитална трансформација ... Read More »

Регионална дигитална конференција за која сите зборуваат – дознај зошто сите говорат за DAMconf

DAMconf заинтригира со програмата, одушеви со говорниците Многумина се сѐ уште под влијание на впечатоците од фантастичната DAMconf конференција во организација на ClickAttack и медискиот партнер Nova TV, одржана во City Plaza центарот во Загреб, четврта по ред – ако не бевте оваа година, посетете нѐ следната година, а најинтересните ... Read More »

Dog Pay- систем на плаќање наменет за миленичиња

Брендот за храна за кучиња – Bakers во соработка со агенцијата Ogilvy & Mather UK, заеднички креираа решение за подобрување на искуството за купување на храна за кучиња. Тимот постави DogPay систем во продавница за миленичиња за да ја тестира новата технологија со цел да тестира како кучињата ќе ги искористат ... Read More »

L’Oreal направи чешел кој ги анализира навиките за убавина и сугерира кои производи за нега на коса ви се потребни

Компанијата Kérastase, која е дел од  L’Oreal, деновиве го најави лансирањето на новиот производ – уникатен од својот вид наречен ‘’Тренер за коса’’. Станува збор за нова генерација на четка за коса која ги собира и анализира шемите за одржување на вашата коса со цел да ви ги препорача соодветните ... Read More »

Мала едноставна техника која ќе ја подобри вашата креативност

Едeн од клучевите за иновации е и креативноста. Организации трошат доста  време гледајќи како да се промовираат и како да ги поттикнат и двата аспекти  и во и надвор од канцеларијата. Тоа не е ни чудо знаејќи го фактот дека педесет и осум проценти (од испитаниците во студијата на Adobe ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365