Home » Tag Archives: инспирација

Tag Archives: инспирација

Оваа руска пекара доби модерен ребрендинг кој црпи инспирација од улиците на Санкт Петербург

Агенцијата Suprematiкa ги трансформираше распаднатите ѕидови и стилизираните слики од реалниот живот во бренд идентитет Рускиот синџир на пекари Буше го претстави својот нов бренд преку серија постери и фотографии превземени директно од улиците на својот град, Санкт Петербург. Брендот во соработка со агенцијата Suprematika разви свој нов идентитет, чија ... Read More »

Мекдоналдс и Икеа пронајдоа инспирација во шокантниот потег на Бенкси

Кон крајот на минатата недела, познататиот уличен уметник Бенкси го шокираше светот кога неговото дело се “самоуништи”, само неколку секунди откако беше продадено во аукциската куќа Сотби за 1,3 милиони долари. Контроверзниот потег некои го критикуваа, а некои го пофалија, но не постои сомнеж дека овој потег беше револуционерен и ... Read More »

Како да ги инспирирате вработените да бидат иновативни?

Иако првичниот успех на компаниите како Нетфликс, Фејсбук и Тесла е, се разбира, заснован на добрите производи кои ги донеле за потрошувачите, лидерите на овие технолошки светски гиганти препознале дека долгорочниот успех бара негување силна култура на иновации во рамките на нивните компании. Во индустриите кои многу брзо се менуваат, ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365