Home » Tag Archives: интервју

Tag Archives: интервју

Интервју со Дамјан Корубин, дел од маркетинг тимот на Скопје Сити Мол

Дамјан Корубин е дел од маркетинг тимот на Скопје Сити Мол речиси од самото отворање. Дел е од буквално сите проекти кои поминале низ годините во нашиот најголем шопинг центар. Разговаравме со него за искуството во Скопје Сити Мол, за 6-от роденден и за што се може да се очекува ... Read More »

#kaktus2018: Инфлуенсер маркетингот е стратешки приоритет за многу брендови!

Мајкл Маслов, генерален директор и партнер во Ketchum Москва (Русија), ќе биде еден од говорниците на овогодишниот фестивал KAKTUS 2018, кој ќе се одржи на 12 и 13 ноември во хотел Hyatt Regency во Белград. На фестивалот, Мајкл ќе зборува на тема „The Battle Royale! Influencer Marketing – is it ... Read More »

#М365 Интервју со Жозефин Ричардс – креативен директор на INGO Stockholm

Жозефин Ричардс е креативен директор на INGO Stockholm, шведска агенција поврзана со мрежите Grey и Ogilvy на WPP. Низ годините, Жозефин има освоено преку 50 награди, вклучувајќи кански „златни лавови“, „жолти пенкала“ на D&AD и Grand Prix на Eurobest. Нејзините кампањи за ланецот продавници за прехрамбени производи LIDL се наградени ... Read More »

Интервју со Никола Анчевски – генерален секретар на ИАБ Македонија

Оваа година вие сте избран за генерален секретар на ИАБ, можете ли да ни кажете нешто повеќе за здружението? Мојата прва работа во маркетингот беше модерно кажано-office manager,  односно преведено на македонски -секретар. Некако ме влече таа работа :), па така уште од основањето на ИАБ јас сум генерален секретар ... Read More »

Ајдини: Читателите и медиумите можат најдобро да ја оценат работата на МИА

Заменик-директорот на МИА, Халит Ајдини во интервју за МИА по повод 20-годишнината од основањето на Агенцијата изјави дека читателите, новинарите и медиумите кои ги користат вестите на МИА можат најдобро да ја оценат нејзината работа од основањето до денес. Според него, МИА има добра иднина само доколку продолжи да ги ... Read More »

Интервју со Никола Жиниќ, претседател на регионалниот дел од жирито на Фестивалот за интегрирани комуникации -КАКТУС 2018

По повод објавувањето на конкурсот за четвртото последователно национално доделување на годишните награди во Србија – КАКТУС 2018 година, разговаравме со претседателот на регионалниот дел на жирито, Никола Жиниќ, ко-претседател и главен креативен директор на агенцијата Брукета&Жиниќ&Греј, Хрватска 1.Како би го оцениле пазарот на интегрирани комуникации во регионот и кој ... Read More »

Преквалификувана работна сила – пречка при вработувањето

Како тренер за кариера, Џ.Т. О’Донел, основачот и директорот на Work It Daily, забележал зголемен број на лица кои бараат работа, а кои сметаат дека работодавачите ги прескокнуваат бидејќи се премногу квалификувани. Тие обично велат дека чувствуваат дека нивните години се проблем. Во реалноста, ова е она што се нарекува ... Read More »

Владимир Вулиќ: “Луѓето најдобро се инспирираат со пример. Затоа доаѓањето на Мартин Линдстром во Србија е полн погодок!“

Еден од најдобрите бренд експерти во светот, Мартин Линдстром, ќе биде единствениот говорник на осумчасовниот ARK Branding Symposium на 12 мај во Белград. Овој импозантен настан е организиран од BEA (Branding Experts Association)  под слоганот “Знаење што можете да го искористите“. Еден од гостите на настанот и ARK Амбасадор е ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365