Home » Tag Archives: кан лионс

Tag Archives: кан лионс

Доделени уште неколку Grand Prix награди на вториот ден од Cannes Lions

Вториот ден од 65-то издание на Интернационалниот фестивал за креативност Cannes Lions заврши со црвен тепих и доделување на нови награди. Целодневната програма обедини голем број на говорници и гости кои разменуваа пионерски идеи за културата, општеството и технологијата. Разноликоста и инклузивноста беа дискутирани на сесија со Тенди Њутон и ... Read More »

Отворени пријавите за овогодинешното издание на Cannes Lions

Најценетиот светски фестивал на креативноста Cannes Lions официјално објави дека пријавите за овогодинешните “лавови“ се отворени. Оваа година нема нови категории, а значаен фокуе е ставен на подобрувањето и поедноставувањето на процесот на пријави како би се осигурало дека истиот е јасен и едноставен за навигација. Подобрувањата вклучуваат нова контролна ... Read More »

Ексклузивно: New Moment Скопје со “Титаниум Лав“ од Кан !!!

Македонската агенција Њу Момент Скопје (New Moment New Ideas Skopje), за која вчера веќе објавивме дека е единствена агенција од Јадранскиот регион која успеа да влезе во финалето на Cannes Lions – денеска ја направи горда македонската маркетинг сцена со освојување на “Титаниум Лав“. Ова е нивна прва награда на ... Read More »

Њу Момент Македонија со финале на Cannes Lions 2013

Одлична вест ни дојде денеска од Кан. Во предвечерието на одлуката за победник во категоријата “Titanium and Integrated Lions” која треба да биде објавена утре во 23:00 часот, денеска беше објавен списокот на финалисти, каде свое место има и македонската агенција Њу Момент. Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365