Home » Tag Archives: Колин Каперник

Tag Archives: Колин Каперник

Акциите на Најк паднаа по објавувањето на нивната кампања!

Акциите на Најк паднаа за два отсто во вторникот, откако повиците за бојкот на гигантот за спортска облека добија замав на социјалните мрежи, бидејќи Најк го избра Колин Каперник за заштитно лице на рекламната кампања, со која се обележува 30 години на слоганот „Just do it“. Кризата дополнително се прошири ... Read More »

Ризична реклама на Nike со контроверзниот NFL играч Колин Каперник

Брендот за спортска опрема Nike предизвика големи реакции во американската јавност по објавувањето на новата рекламна кампања чие заштитно лице е поранешниот NFL играч Колин Каперник. Имено, Каперник е поранешениот играч на San Francisco 49ers кој пред неколку години ја разбранува американската јавност така што клекна за време на интонирањето ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365