Home » Tag Archives: криптовалути

Tag Archives: криптовалути

Мајкрософт се приклучи кон забраната за огласување на криптовалутите

Стравувањата за измами и лажните ветувања принудија уште еден технолошки гигант да ги забрани рекламите за криптовалутите Мајкрософт се приклучи на серијата технолошки играчи од Силиконската долина кои го забранија рекламирањето поврзано за криптовалути. Поради стравувањата за измами и лажни ветувања, Мајкрософт одлучи да ги забрани овие видови на реклами ... Read More »

Хрватска ја доби првата физичка менувачница за криптовалути

Сопствениците на првата хрватска берза за криптовалути BitKonan, Томислав Вајиќ и Шиме Бакиќ, почнаа нов проект, односно отворија и физичка менувачница за криптовалути. Тие изјавија дека само го прифаќаат трендот кој веќе постои во големите градови во светот како Њујорк, Токио, Париз, Мексико Сити и Сеул. Bitcoin Store е отворена пред две ... Read More »

И Твитер реши да го забрани рекламирањето на криптовалутите

Неодамна Фејсбук реши да го забрани рекламирање на криптовалути и содржини поврзани со криптовалутите, а наскоро кон оваа одлука се придружи и Гугл. Денес пак, медиумите јавуваат дека за ваква забрана размислуваат и од социјалната мрежа Твитер. Како што пренесува Sky, забраната најверојатно ќе стапи во сила во текот на следниве две ... Read More »

Гугл ќе го забрани рекламирањето на Биткоин и сите други криптовалути

Гугл се придружува на Фејсбук во забраната за рекламирање на Биткоин и останатите криптовалути Компанијата, која обезбедува најголем дел од дигиталниот маркетинг на интернет, соопшти дека планира да ја менува својата политика за рекламирање за одредени финансиски услуги, помеѓу нив и за криптовалутите, почнувајќи од јуни. Новите ограничувања ќе важат ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365