Home » Tag Archives: Лореал

Tag Archives: Лореал

Експеримент кој од темел ја промени воспоставената “пред и потоа“ тактика за рекламирање козметика

Лореал ја зголеми продажбата за 44% со редефинирање на воспоставените тактики Козметичка компанија L’Oreal ја зголеми продажбата на своjот Revitalift Laser X3 крем во Австралија до 44%, со редефинирање на традиционалната, добро воспоставена маркетинг тактика “пред и после”, која често пати не успева да биде запазена во презаситената козметичка индустрија. ... Read More »

L’Oréal и Facebook развиваат платформа за виртуелни тестови за клиенти

L’Oreal се здружи со Facebook во развивањето на виртуелни тестови за клиентите, кои ќе придонесат за подобрување на онлајн продажбата и поагресивен настап на компанијата на социјалните мрежи Лореал се здружи со Фејсбук во лансирање на виртуелни тестирања за клиенти, кои ќе им овозможат да погледнат како би можеле да ... Read More »

L’Oreal за прв пат во реклама за производи за коса вклучи жена која носи хиџаб

L’Oreal UK, во својата најнова кампања за производи за коса, за првпат вклучи модел што носи хиџаб. Таа се појавува во кампањата заедно со моделите Нелам Џил, Шерил Тведи, Даги Појнт и други жени од цела Велика Британија, а во рекламата вели: “Без разлика дали вашата коса се гледа или ... Read More »

Нaјновото од Nestlé – Nestlé Skin Health S.A

Последниве неколку денови  во светот на бизнисот се вртеше најновата информација поврзана околу Швајцарскиот гигант Nestlé и креирањето на Nestlé Skin Health S.A, компанија со која Nestlé се одлучи да навелезе во категоријата на wellness, health и да понуди нови иновативни производи кои што се научно докажани и ќе одговорат на ... Read More »

Агенцијата Универзал Медиа стана регионален медиа партнер на L’Oreal Adria-Balkan

После шестмесечниот обемен тендерски процес, водечката светска козметичка компанија L`Oreal, за свој регионален медиски партнер ја избра агенцијата Universal Media (UM). L`Oreal ја избра Универзал Медиа за медиски партнер за пазарите на кои L`Oreal Adria-Balkan работи, вклучувајќи ја тука и Македонија. L`Oreal во периодот за избор на агенција бараше најадекватен ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365