Home » Tag Archives: маркетинг агенција

Tag Archives: маркетинг агенција

Оглас за вработување во Media Plan

Агенцијата Media Plan Скопје објавува слободно работно место за позицијата: МЕДИА ПЛАНЕР.  Потребни квалификации: Завршено високо образование; Одлично познавање на  Microsoft Office, посебно Excel и Power Point; Одлично познавање на Англиски јазик Работни одговорности: Изработка, развој и следење на медија планови и медија буџети за клиентите на агенцијата. Обработка на податоци што се користат ... Read More »

Агенцијата Публицис објавува оглас за две работни позиции

Агенцијата Публицис, за својата канцеларија во Скопје, објавува оглас за две отворени работни позиции: Media Planner & Digital Media Executive Media Planner  Квалификации кои треба да ги поседува нашиот идеален кандидат се: Одлични аналитички, презентациски и преговарачки вештини Познавање на медиумскиот пазар, рекламните канали и трендовите во огласувањето Напредно познавање ... Read More »

Форд ја именува BBDO за главна креативна агенција

Форд ја именува агенцијата BBDO на Omnicom како водечка креативна агенција по ревизијата која што беше значителен удар за агенцијата WPP, која беше уверена дека ќе го одбрани акаунтот. Автомобилската компанија, исто така, ќе продолжи да соработува со агенцијата Wieden + Kennedy, која соработка започна на почетокот на оваа година, ... Read More »

Маркетинг агенцијата „Ефектива“ го прослави 6-тиот роденден

Да се создаде култура на креативност за која е потребна поголема храброст  „Не го гледајте буџетот за маркетинг активности како трошок туку како инвестиција“. Ова е  пораката што вчера ја испрати тимот на маркетинг агенцијата „Ефектива“ пред своите соработници и пријатели на прославата на 6-от роденден на агенцијата. „Ако сакаме ... Read More »

Еден на Еден ќе работи интернационална кампања за Digital Finance International

Една од најголемите финансиски групации одбра македонска маркетинг агенција за реализација на својата наредна кампања. Македонски креативи на билборди, автобуси, во кино сали, магазини, трговски центри и секако, на радио и телевизија ќе се гледаат во Русија, Индија, Малезија, Индонезија, Филипините и Виетнам, а таму својот “печат“ ќе го стави ... Read More »

Маркетинг агенција има потреба од креативци и ПР менаџери

Marketing365 за потребите на свој клиент, маркетинг агенција од Скопје, го објавува следниот Оглас за работа: Една од водечките македонски маркетинг агенции го проширува својот тим со креативци и ПР менаџери со минимално работно искуство од 2 години. Нашите идеални кандидати се: – ведри и амбициозни личности ; – комуникативни; ... Read More »

Маркетинг агенцијата Brand Union стана Google Partner

Македонската маркетинг агенција „Brand Union“ од денес е официјален Google Partner. Brand Union стана дел од одбраното друштво на Google Партнери исполнувајќи ги критериумите за стручност, знаење и покажани долгорочни резултати за своите клиенти со што се најде на листата на Google Партнери: http://bit.ly/BrandUnion_GooglePartners Google Partners е програма за маркетинг ... Read More »

Како “малите” дигитални агенции можат да ја преживеат конкурентноста со ”џиновите’’ ?

Постојат големи дигитални агенции кои имаат пристап до ресурси, маркетинг буџети и контакти за кои повеќето од малите агенции може само да сонуваат. Па, дали навистина постои било каква можност за една мала агенција да преживее ваков вид на конкуренција? Се разбира, дека постои! Малите агенции како и другите мали бизниси ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365