Home » Tag Archives: Маркетинг 365

Tag Archives: Маркетинг 365

Борис Ефтимовски избран за нов Претседател на ИАБ Македонија

Борис Ефтимовски, сопственик на специјализираниот портал “Маркетинг365“ и професионалец од областа на маркетингот и односи со јавноста, е избран за нов Претседател на ИАБ Македонија, здружението чија основна цел е развој и унапредување на дигиталниот адвертајзинг пазар. Ефтимовски на позицијата доаѓа на местото на Игор Поповски од “ЦрноБело Медиа“ кој ... Read More »

Интервју со Виктор Петков, генерален менаџер на ”ВИПРО”

Денешен гостин на Маркетинг365 е господин Виктор Петков, генерален менаџер на еден од брендовите со најголема традиција кај нас ВИПРО. Повеќе за него, неговата кариера и компанијата која ја води, во разговорот во продолжение: 1. Госпорин Петков, споделете ни нешто повеќе за Вас и Вашата кариера? Моето име еВиктор Петков, во ... Read More »

Marketing365 стана официјален претставник на Lions Festivals во Република Македонија

Почнувајќи од овој месец, Marketing365 стана официјален претставник во Република Македонија на најголемите светски фестивали за креативна исклучителност во комуникациите – Cannes Lions, Lions Health, Lions Innovation, Eurobest, Spikes Asia, Dubai Lynx, Asian Marketing Effectiveness и Strategy Awards. Со овој договор, Marketing365 на своите партнери и соработници од маркетинг, ПР ... Read More »

F*** you, G+

Знаете веќе што значат ѕвездичките. Google го купи YouTube на крајот на 2006-тата година. Google го создаде Google+ социјалниот медиум во 2011-тата како своевиден одговор на Facebook.   Како сервис број 1 за споделување видеа во интернет просторот, минатата недела YouTube доби освежување во делот на коментирање приклучувајќи го G+ ... Read More »

Новото лого на Yahoo!

Или подобро речено, 30-те нови лого дизајни на Yahoo. Yahoo e компанијата која добива се поголемо медиумско влијание, а тоа е пред се поради разните купувања што Marissa Mayer, (релативно) новиот директор ги има направено во изминатиот едногодишен период (време колку што всушност и е на позицијата). Со купувањето на ... Read More »

Кога филмовите се повеќе од филмови

Можете да купите Кларк Кент очила. Можете да јадете ист хамбургер како тој, да возите Dodge камион толку брзо колку што Супермен лета, можете да ги отстранете неговите посилни од челик влакна на брадата со помош на Gillette… Последниот филм на Холивуд, посветен на Супермен, има повеќе од 100 промотивни ... Read More »

Pеклама на тоалетна хартија

Претприемништвото знае да биде неверојатно иновативно. Додајте и маркетинг креативност и ќе добиете позитивна нуклеарна бомба (би требало да го патентирам називов). Star toilet paper е фирма базирана во САД што прави “хипоалергентска, 100% сигурна и базирана на вода” тоалетна хартија со вметнати маркетинг кампањи и пораки на неа. Да, ... Read More »

Маркетинг и ПР агенцијата “HONEYBIZ“ го прослави својот прв роденден!

Со автентична “animal“ гала забава, маркетинг и ПР агенцијата “HONEYBIZ“ синоќа (Сабота 19.01.2013) го прослави својот прв роденден со дел од соработниците и пријателите на компанијата. Љупка Наумовска, директорката на “HONEYBIZ” на прашањето “Што е тоа што ја одбележа првата година од формирањето на компанијата“ , само за читателите на Маркетинг365 изјави: Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365