Home » Tag Archives: маркетинг365

Tag Archives: маркетинг365

Колумна на Предраг Николовски: It’s a Digital, Digital world!

Пишува: Предраг Николовски Да, ова е дигитален свет и иако не се родивме во таков,  дефинитивно ни годи! Добар дел од компаниите и брендовите во денешницата се создадени на овој фронтиер и се пред своето време,  друг дел одлично се адаптирани, но постојат и оние кои не се снаоѓаат најдобро во ... Read More »

Маркетинг365 во жирито на Epica Awards – рамо до рамо со AdWeek, Campaign, The Drum, AdIndex….

Македонија за прв пат доби свој претставник во жирито на Epica Awards – единственото глобално креативно натпреварување каде за наградите одлучуваат уредниците на највлијателните светски медиуми кои ја следат маркетинг индустријата. Маркетинг365 е првиот медиум од Република Македонија кој доби специјална покана да биде дел од елитното светско друштво на ... Read More »

Еве колку изнесуваат вкупните приходи на македонските маркетинг и медиски агенции за 2016 година

Најактивните и најголеми медиски и маркетинг агенции во Република Македонија, во изминатата 2016 година оствариле вкупни приходи од речиси 35 милиони евра  што како вкупен резултат е намалување на приходната страна за околу 320 000 евра во споредба со 2015 година кога истите агенции оствариле вкупно приходи од околу 35,3 ... Read More »

Се одржа манифестацијата “Сајт на годината“, Crnobelo.com најдобар за 2016-та

Во присуство на околу двесте гости, во најголем дел уредници, сопственици, дизајнери и  автори на содржините на голем број македонски веб-сајтови, во Македонската опера и балет во саботата традиционално по седми патбеа доделени наградите “Сајт на годината за 2016 година“. Манифестацијата е во организација на дигиталната маркетинг агенција Медиа Солутионс ... Read More »

Интервју со Катерина Славова, директор на EasyPlatform во Македонија

Денеска на Маркетинг365 имаме чест и задоволство да разговараме со Катерина Славова, директор на EasyPlatform во Македонија, најбрзо-растечката интерактивна рекламна платформа во државава, која несомнено стана редовен избор на голем број огласувачи при нивните маркетинг кампањи. Повеќе за нејзината професионална кариера и придобивките за огласувачите и медиумите од соработката со EasyPlatform прочитајте ... Read More »

Маркетинг365 го читаат луѓето со највисока плата во државава

Според последните два извештаи на Државниот завод за статистика, вработените во секторот маркетинг и истражување на пазарот се најплатени од сите останати професии во земјава, со просечни плати од 45 051 за Јануари и 42.277 денари за февруари. Со оглед на тоа што на нашиот портал се споделуваат исклучиво информации кои се од ... Read More »

Маркетинг365 прогласен за “Најдобар блог во Македонија за 2015 година“

Ние ја имаме НАЈДОБРАТА читателска публика на светот !  Вашиот Маркетинг365 е прогласен за “Најдобар блог во Македонија за 2015 година“ во рамки на изборот “Сајт на Годината“ на свечената манифестација која се оддржа синоќа во фоајето на МОБ во Скопје. Организатори на манифестацијата која се одржа по шести пат се агенцијата Media Solutions ... Read More »

Интервју со Роберт Чобан, сопственикот на најголемата медиумска империја на Балканот

Денешен гостин на Маркетинг365  е Г-дин Роберт Чобан, oсновач и претседател на медиумската куќа Color Press Group од Србија, издавачи на повеќе од 60 медиумски брендови во регионот и Македонија како што се “Свет“, “Лепота и здравје“, “CKM“, “Браво“, “JOY“, “Auto Start“, “Metal Hammer“, “TV Novele“, “Alan Ford“, “PC Magazin“ и др. ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365