Home » Tag Archives: Марсеј

Tag Archives: Марсеј

Apple направи три хип-хоп спотови, снимени целосно на iPhone X уреди

Оваа атрактивна кампања од Франција продолжува на тековната платформа “Shot on iPhone ” и им оддава почит на три градови – Марсеј, Лион и Париз Apple го претстави во Франција продолжението на својата кампања “Shot on iPhone” со три хип-хоп филмови снимени во целост на iPhone X уреди. Спотовите се ... Read More »

Кампања со вуду кукли во пресрет на вечерашното фудбалско дерби

BETC и Canal + “тврдат” дека страста на навивачите може да биде одговорна за необјаснивите киксови на натпреварите и затоа им нудат на навивачите можност да ја “урочат” противничката екипа И оваа година, натпреварот помеѓу Олимпик Марсеј и Париз Сен Жермен или популарното француско „Ел класико“, ќе се емитува во ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365