Home » Tag Archives: моден бренд

Tag Archives: моден бренд

Познатиот моден бренд Гучи се извини за волнениот џемпер од 890 долари

Познатиот моден бренд „Гучи“ се извини за волнениот џемпер, кој наликува на „црномуресто лице“ и соопшти дека производот е повлечен од онлајн понудата и од продавниците. Во соопштението, „Гучи“ вели дека е посветен на разновидноста и смета оти тоа е „темелна вредност која треба целосно да се поддржи, да се ... Read More »

Самоизразувањето е во центарот на новата модна реклама со популарната Жазел

Младата Жазел Занаугти го освои светот на модната индустрија со нејзиното кршење на вообичаените правила. Нејзиниот неконвенционалн стил е освежувачка промена во предвидливиот свет на модата. Отвореноста и икреноста на Жазел и’ го дадоа заслуженото внимание и цела армија на фанови. Британскиот ланец на продавници за облека и козметика ASOS ... Read More »

Познатиот моден бренд Burberry добива ново лого после 20 години

Модниот бренд Burberry претстави два нови елементи на својот бренд идентитет оваа недела: прекрасен преплет со нов монограм од иницијалите на основачот Томас Бурбери и ново минималистичко лого за кое има поделени емоции. Ова е првиот редизајн на бренд идентитетот на Burberry после скоро две децении и се случува под ... Read More »

Versace ја извади „најдолгата“ адвертајзинг фотографија составена од 54 различни модели

Италијанскиот луксузен моден бренд Versace отиде до големи далечини, буквално, за да ја претстави својата нова AW18 колекција со кампањата „Клановите на Версаче“. Таа се состои од фотографија како никоја друга, која е составена од дури 54 различни модели, со цел да се претстави инклузивност. Фотографијата е дело на познатиот ... Read More »

Реномираниот моден бренд D’s Damat им посака успех на младите фудбалери

Елегантни, млади и полетни, облечени во одело од најновата колекција на реномираниот моден бренд D’s Damat, младите фудбалски репрезентативци на Македонија заминаа за Полска. На средба со нив г. Атила менаџер на D’s Damat  за Македонија им посака многу успех, успешни подготовки следниве денови и секако добри резултати на радост ... Read More »

Marketing365 Marketing365 Marketing365